Bir AKP klasiği: Erdoğan imzaladı; değerli araziler satış listesine alındı

Çeyrek asırdır iktidarda olan AKP, 100 yıllık Cumhuriyetin birikimi olan yerli ve milli çok sayıdaki şirket, fabrika, liman, otel ve enerji tesislerini bir bir sattı. Sıra cennet koylara, yeşil alanlara ve tarım arazilerine geldi. Başta İzmir, Muğla ve Antalya olmak üzere toplam 73 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı.

KRONOS 25 Ocak 2024 GÜNDEM

İzmir, Muğla ve Antalya’da denize sıfır ya da çok yakın noktalardaki devasa büyüklükte değerli taşınmazlar satışa çıkarılacak…

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; başta İzmir, Muğla ve Antalya’da denize sıfır ya da çok yakın noktalardaki devasa büyüklükte değerli taşınmazların da bulunduğu toplam 73 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı.

Cumhurbaşkanı kararına göre bu taşınmazlar “satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verimesi” yöntemlerinden biri ya da birkaçı birlikte uygulanarak özelleştirilecek.

TEİAŞ DA ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA
Özelleştirilecek yerlerden sadece İzmir Konak Umurbey’deki iki taşınmaz TEDAŞ ve TEİAŞ’ye ait. Diğerlerinin hepsi Maliye Hazinesi’nin mülkiyetinde. Bu arada kendisine ait taşınmaz özelleştirilecek olan TEİAŞ’nin kendisi de özelleştirme kapsamında bulunuyor.


Özelleştirilecek yerler arasında İstanbul’da da çok sayıda yer var. Büyük bölümü Sarıyer Rumelifeneri’nde. Toplam 10 parsel. İstanbul’daki diğer yerler Şile ile Çatalca’da bulunuyor. Şile Kabakoz’daki yer denize sıfır. Büyük bölümü denize kıyısı olan büyük bir arazi. İzmir’deki taşınmazlar ise Aliağa, Çeşme, Dikili, Karaburun ve Konak’ta.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com