Bir festival daha yasaklandı

Selda Bağcan, Pentagram, Gazapizm gibi sanatçı ve grupların yer alacağı Çukurova Rock Festivali, Adana Valiliği tarafından yasaklandı. 

KRONOS 12 Ekim 2023 GÜNDEM

Türkiye’de festival yasaklarına bir yenisi daha eklendi. Selda Bağcan, Pentagram, Gazapizm gibi sanatçı ve grupların da yer alacağı Çukurova Rock Festivali, Adana Valiliği tarafından yasaklandı.

Bu yıl 12-15 Ekim tarihleri arasında Bacardi Birbiçer Tesisleri’nde yapılması planlanan festivalin yasaklanmasına gerekçe olarak konser alına 500 metre uzakta bulunan tekel bayileri gösterildi.

Festivalin organizasyonunu gerçekleştiren Milyon Yapım tarafından yapılan açıklamada “Festivalle alakalı olmayan, festival alanından 500 metre uzakta bulunan tekel bayileriyle ilgili, trafik ile ilgili sudan sebeplerle Çukurova Rock Festivali’ne izin verilmezken, buna rağmen çözüm arayışına girdik. Festivalin alkolsüz yapılması, 18 yaş altı katılımcıların etkinliğe alınmaması ve kamp olmaması halinde izin verileceğini şifahen söyleyen Güvenlik Şube Müdürü ve diğer yetkililerin talebi doğrultusunda bu şartları kabul ettiğimizi taahhüt eden yeni bir dilekçe ile Adana Valiliğine başvurduk. Her türlü şartları yerine getirmemize rağmen Valilik olumlu veya olumsuz bir yanıt vermedi” ifadelerine yer verildi.

‘GERİ DÖNÜLMEZ ZARARLAR VERECEK’

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Bu karar ile, 12 bin civarı insanın bilet alarak katılım göstereceği Çukurova Rock Festivali’nde rezervasyon yaptırılmış oteller, yiyecek-içecek stantları, bölgedeki taşımacılar, otellerinde sahne almayı bekleyen sanatçılar ve bölge esnafı dahil herkes mağdur olacaktır. Mevcut ekonomik şartlarda dahi ısrarla ekonomi yaratmaya çalışan şirketimize geri dönülmez zararlar vereceği tartışılmaz. Bir hafta önce yapılan Adana Lezzet Festivali, Altın Koza Film Festivali, Çukurova Üniversitesi’ndeki konserler, 2-5 Kasım tarihlerinde Aqualand’de yapılacak Adana Gençlik Festivali dahil birçok festivalin olduğu Adana’da özellikle bu festivalin yaptırılmak istenmemesini anlamak mümkün değil.”


 

Altı yıldır düzenlenen festivalde bu sene Ceza, Uzi, Selda Bağcan, Dedublüman, Gazapizm, Umut Kuzey, Güneş, Emir Can İğrek, Manuş Baba’nın da aralarında olduğu 20 sanatçı sahne alacaktı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com