Bir Türk inşaat devi daha iflas etti: Onlarca çalışan işsiz kalacak…

Türk ekonomisinin lokomotiflerinden inşaat sektörü de zorda... Diyarbakır'da 8 yıl önce kurulan ve depremden önce kentsel dönüşüm ihalesi alan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi iflas ettiğini açıkladı. Onlarca çalışan işinden olacak...

KRONOS 20 Nisan 2024 EKONOMİ

Türkiye’de de etkili olan ekonomik kriz şirketleri iflasa sürüklemeye devam ediyor. Diyarbakır’da 2016 yılında kurulan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bir süre önce konkordato ilan etti.

Daha önce de yurtdışında da inşaat faaliyetleri olan Bursalı 33 yıllık Türk şirketi Taham İnşaat iflas etmişti.

Ekonomik dar boğazı bir türlü aşamayan şirketin yöneticileri kara kara düşünürken, Diyarbakır Asliye Ticaret Mahkemesi şirketin iflas ettiğine karar verdi.

İHALE KAZANMIŞTI
Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi Diyarbakır’da ikamet harici fabrika, atölye, hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet gibi yapılar inşa ediyordu.


Şirket Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 2 yıl önce açtığı ihaleyi kazanmıştı. Bakanlık Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Saçaklızade (Fatih) Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tünel Kalıp Sistemiyle 113 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketiyle 11.11.2020 tarihinde sözleşme imzaladı. İşin yaklaşık maliyetli 24 milyon 470 bin TL olarak belirlenmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com