Bir yönetim tarzı: ‘İsteseniz de istemeseniz de yapacağız’

KRONOS 24 Ocak 2020 GÜNDEM

Kazım Güleçyüz Yeni Asya’da, karikatürist İbrahim Özdabakla yaptıkları savunmadan söz ediyor; ‘Bize yöneltilen suçlamalara, bağlamından koparılıp çarpıtılarak dayanak gösterilen tweet, yazı, haber ve karikatürlerin hiçbirinde, “terör örgütü propagandası” suçunun temel unsuru olan “şiddete çağrı, teşvik ve tahrik eylemi” söz konusu değildir.’.

Evrensel’de; ‘Otoriter rejimlerin tipik özelliği, önce halkın en geri duygularını istismar ederek, halkın desteği ile iktidara gelmesidir. Bu gelişle aynı zamanda “sandık” ve “seçim”in yüceltilmesiyle en gerici politikalara “meşruiyet” kazandırmak istenir.’ diyor İhsan Çaralan.

Can Ataklı, Ali Babacan’ın kuracağı söylenen partinin neden geciktiğini merak ediyor Korkusuz’da; ‘Kim bilir belki Babacan ve Gül, sarayla pazarlıklar yapıyordur. Ya da umduğu desteği alamadığı için partiyi açıklamaya cesaret edemiyordur.’.

Kendi sitesi Yetkin Report’ta Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ziyareti vesilesiyle Avrupa Birliği ilişkilerini hatırlatıyor Murat Yetkin; ‘(Temas artıyor)…samimiyetle Türkiye ve AB demokrasileri arasında giderek açılan makası kapamaya çalışarak, genişletilmiş Avrupa coğrafyasında daha sağlıklı barış ve istikrar ortamına ulaşmak için mi? Umalım ki amaç bu olsun.’.

Özlem Yüzak, dünyanın iki önemli sorununu tespit ediyor Cumhuriyet’te;
‘1- Artık kontrol dışına çıkmış, sürekli artan bir eşitsizlik
2- Etkilerini her geçen gün daha da fazla hissettiğimiz iklim değişikliği.’.

Günün öne çıkan yorumları Kronos Podcast yayınında!

https://soundcloud.com/user-436877268/240120-kp

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com