DEVA Partisi, Bahçeli’nin Soylu’ya desteğini yorumladı: Bu bağrışma önlem olsa gerek

MHP lideri Bahçeli'nin eski Bakan Süleyman Soylu'ya sahip çıkmasını yorumlayan DEVA Partili Yeneroğlu, "Bırakın temiz elleri, temiz parmaklar operasyonu bile değilken bu bağrışma önlem olsa gerek" ifadesini kullandı.

KRONOS 26 Eylül 2023 GÜNDEM

DEVA Partisi Genel Başkan yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Ayhan Bora Kaplan’ın tutuklanmasıyla mafyanın siyaset ve yargı olan ilişkilerinin deşifre edildiğini hatırlatarak, isim vermeden MHP lideri Devlet Bahçeli’nin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya siper olan açıklamalarını yorumladı. Operasyonun küçük olmasına rağmen etkisine dikkat çeken Yeneroğlu, “Bırakın temiz elleri, temiz parmaklar operasyonu bile değilken bu bağrışma önlem olsa gerek” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulunan Yeneroğlu, “Mafya ve suç örgütleri ile mücadelenin kırıntısı bile o kadar rahatsızlık oluşturmuş ki bir de gerçekten mafyanın üst düzey yargı ve siyasilerle bağlantılarının kurcalandığını düşünün” yorumunda bulundu.

Bahçeli’nin çıkışını “önlem alma” olarak değerlendiren Yeneroğlu, “Bırakın temiz elleri, temiz parmaklar operasyonu bile değilken bu bağrışma önlem olsa gerek” ifadesini kullandı.


 

NE OLMUŞTU?

Tutuklanan mafya lideri Ayhan Bora Kaplan’la ilişkisi olduğu belirtilen eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sahip çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır” demişti.

Soylu’nun çetelerle ilişkilendirilmeye çalışıldığını iddia eden Bahçeli, “siyasi ahlak gereği” diyerek Soylu’ya sahip çıkmıştı.

Süleyman Soylu da Bahçeli’nin bu çıkışına “Allah başımızdan eksik etmesin” diyerek teşekkürle karşılık verdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com