“Bitay battı” iddiasına cevap veren genel müdür: İsteyen parasını alıyor

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçtığının ortaya çıkması ile patlak veren kripto vurgun skandalı büyüyor. Vebitcoin de 2 milyar liradan fazla parayla battı. Bitay'ın da paraları ödemediği iddiasına genel müdür Niyazi Yılmaz cevap verdi.

KRONOS 24 Nisan 2021 EKONOMİ

Bitay Genel Müdürü Niyazi Yılmaz

Türkiye 2 milyar dolarlık Thodex vurgunun şoku sürürken, piyasadan 2 milyar Türk Lirası toplayan kripto para borsası Vebitcoin’in battı. Dün akşam saatlerinde sosyal medyada kripto para borsası Bitay’ın da battığı iddia edildi.

Bitay’dan parasını çekemediğine dair ekran görüntülerine paylaşan kullanıcılar telefonda kimseye ulaşamadıklarını belirtti. Çok sayıda borsa yatırımcısı, şirketin teknik aksaklıkları gerekçe olarak gösterdiğini aktardı.

Yatırımcılar günlerdir kripto para birimi Ripple (XRP) işlemlerinin gerçekleştirilemediğini de iddia ette. Bazı kullanıcılar hesap doğrulamalarında da problem yaşadığını iddia etti.

BİTAY GENEL MÜDÜRÜ: PARALARI ÖDEYECEĞİZ

İddialar üzerine şahsi Twitter hesabında açıklama yapan Bitay Genel Müdürü Niyazi Yılmaz telaşa kapılan yatırımcıların para çekmeye çalıştığını ve para talebinin diğer günlerdeki talebin 6 katına çıktığını belirtti.


İsteyenlerin pazartesi gününden itibaren paralarını çekebileceğini kaydeden Yılmaz, “Ziraat Bankası ve Fiba Banka’da hesabı olan havaleler bu saatte de devam ediyor. Diğer bankada hesabı olanlara pazartesi sabahı ne kadar isterlerse anında para yatıracağız.”

TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NDAN TEŞVİK ALMIŞTI

Türkiye’nin kripto para borsası olarak adını duyuran Bitay “kazandıran davet” kampanyası ile kullancı sayısını artırmıştı.

Bitay Genel Müdürü Niyazi Yılmaz ödemelerin pazartesi günü devam edeceğini söyledi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark Blockchain projesiyle ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın proje onayıyla araştırma geliştirme (ARGE) teşviki alan şirket “Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsası” sloganını kullanıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com