‘Bize yaptıran Allah’tır’ diyen Soylu’ya: Yakında hırsızlıkların günahını da Allah’a atar

CHP’li Ağbaba, “Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki; bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” diyen İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki gösterdi: “Bunlar bu gidişle korkarım yakında Allah’ı da suçlarlar. Başka biri söylese akıl hastanesine yatırırlar.”

KRONOS 31 Aralık 2021 GÜNDEM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi sert sözlerle eleştirdi.

Soylu için “Suç İşleri’nden sorumlu Bakan” diyen Ağbaba, “Sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki; bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Resmen dini istismar ediyor, suçu Allah’a atıyor, suçlarını Allah’la kapatıyor” dedi.


 

‘ÜLKEYİ DÜNYAYA REZİL ET, SUÇU ALLAH’A AT’

Soylu’nun yakında Allah’ı da suçlamaya başlayacağını kaydeden Ağbaba, “Soylu, hırsızlıkların günahını da yakında Allah’a atar. Başka biri söylese akıl hastanesine yatırırlar. Soylu’yu tedavi edecek doktor var mı bilmiyorum, tıp o kadar gelişti mi bilemeyiz. Dolandırıcılarla boy boy fotoğraf çekil, rüşvetçilerle takıl, uyuşturucuya göz yum, ülkeyi dünyaya rezil et, sonra suçu Allah’a at. Sonra dini siyasete bulaştır, suçu Allah’a atarsam aradan sıyrılırım diye düşün” şeklinde konuştu.

 

‘NEBATİ ŞAKA BİLE DEĞİLSİN’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin televizyon ekranlarındaki açıklamalarına da değinen CHP’li Veli Ağbaba, “Her şey kötü ama herkesi güldüren biri var. O da yeni doğdu, Nebati. Ne zaman televizyona çıksa bizleri güldürüyor. Dün bir kanala çıkmış, kanal da demeyelim kıraathaneye çıkmış, şu sözleri kıraathanede söylese kavga çıkar. 20 Aralık Kumpası’nı anlatırken ‘Kıpır kıpır oldum, arkadaşlara sordum biz bir şey yaptık mı? Yok efendim. Lan nasıl?’ diye bürokratlara sormuş. Bu cümleleri kullanan sıradan bir vatandaş olsa dahi insanlar kınar, ayıplar. Bir Bakan çıkmış ekranlarda lan’lı konuşuyor. Bitti mi, bitmedi. Ekonomiden sorumlu Bakan “ekonomi bilimi teamüllerini” reddediyor, “ekonomi rakam işi değildir” diye gülüyor. Ekonomi gıdıklama işi, gözlere bakma işi. İnsana saçını başını yoldurtan cinsten bir adamı Bakan yapmışlar. Nebati, şaka bile değilsin” yorumunda bulundu.

‘SEN HANGİ GÜNAHIN BEDELİSİN, EY NEBATİ’

Ağbaba, Bakan Nebati’yle ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ekranlarda resmen gözümüze gözüme baka baka zırvalıyor. Gözleri ışıl ışıl ‘Amerikan Merkez Bankası var ya’ diyor, ‘kamunun değil ki, 5 tane ailenin.’ İllüminati’yle, Rockerfeller yalanlarıyla aklını yitirmiş, acilen tedavi edilmesi lazım. Dünya gerçeklerinden kopmuş, başka bir boyutta yaşıyor. Komplo teorileri eskiden sokakta kahvehanelerde konuşulurdu, kimse ciddiye almazdı. Şimdi Bakanlar komplo üretiyor, ülkeyi Kurtlar Vadisi kafasıyla yönetiyorlar. Türkiye, Avrupa’nın Orta Çağını yaşıyor. Ey Bakan, sen ABD’deki bankaya şaşıracağına Türkiye’ye bak, ABD’yi 5 aile yönetiyorsa Türkiye’yi bir aile yönetiyor. Damadıyla, senin gibi damat artıklarıyla ülkeyi yönetiyorlar. 5’li çeteyle ülkeye çöküyorlar. Gelen gideni aratırmış. Damat Bakanı bile aratacak cinsten bir Bakanımız var. İddia ediyorum, sokakta geçen herhangi birini bulun, bu adamdan daha mantıklı kararlar alır, daha iyi yönetir. Sen hangi günahın bedelisin, Ey Nebati. Erdoğan, ülkeyi delirtmek için seni özellikle mi seçti? Yılbaşı eğlencesi diye televizyona çıkarsalar daha anlamlı olur. İnsanın ağlanacak haline güldürten bir yapısı var. Gülüşünü, gözlerini, sözlerini al da git; ülkenin psikolojisiyle oynama.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com