‘Bizi mahvettiniz’ diyen çiftçiye AKP’li Ünal’ın yanıtı: Cebindeki telefon kaça?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 2018'deki seçimler öncesinde “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen bir çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" yanıtını verdiğini anlattı.

KRONOS 08 Şubat 2021 GÜNDEM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye “Cebindeki telefonu kaça aldın?” sözleriyle karşılık verdi.

Saadet Partisi’ne yakın TV5’teki  ‘4. Güç’ adındaki programa konuk olan AKP’li Ünal 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye “Cebindeki telefonu kaça aldın?” yanıtını verdiğini anlattı.

ÇİFTÇİYE CEBİNDEKİ TELEFONU SORDU

Ünal, çiftçiyle aralarındaki konuşmayı şöyle aktardı:

“Bir delikanlı geldi. ‘Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz’ dedi. ‘Telefonunu alabilir miyim’ dedim. IPhone 6. ‘Kaça aldın’ dedim. ‘3400 lira mı, 4500 lira’ mı dedi, ’24 taksitle aldım’ dedi. ‘İnternet paketi de var mı?’ dedim. ‘Var’ dedi. ‘Ayda kaç para ödüyorsun buna?’ dedim. ‘Ayda 450 lira ödüyorum’ dedi.

 


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ünal’ın bu sözlerine çiftçilerden tepki geldi.

‘ÇİFTÇİLER TEPKİLİ: ÇİFTÇİNİN ANCAK BOL BOL BORCU OLUR’

ANKA Haber Ajansı’na konuşan İzmir Kirazlıdan çiftçi Mehmet Kani, şunları söyledi:

“Nasıl ödenecek bu borçlar anlamıyoruz. Mahir Ünal’ın dediği gibi çiftçinin ancak güzel bir telefonu olmaz. Güzel bir traktörü olmaz. Çiftçinin ancak bol bol borcu olur. Tarım Krediye borcu olur. ziraat Bankası’na borcu olur. Mazotçuya borcu olur . Yemciye borcu olur. (elindeki tuşlu telefonu göstererek)  çiftçinin ancak tuşlu telefonu olur. Çiftçinin elektrik borcu olur. Çiftçinin patatesi tarlada kalır, çürümeye terkedilir. Depoya korsa terörist olur.”

“ELİMİZDEKİ TELEFONA BAKACAĞINA ŞU FAİZLERE BAKSANIZ”

Ardahan’dan çiftçi ailenin çocuğu olan 16 yaşındaki Dilan Saltaş ise, “Sayın Bakanım siz çiftçinin elindeki telefonun markasına bakacağınız yerine, şu faizlere baksanız. Bugün bir ineğimiz öldü bizim. Siz telefonun markasına değil. O telefonu hangi zorluklarla aldığına bakın önce”  dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com