Boğaziçi Üniversitesi önünde yerde duran Kabe fotoğrafına soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin resen soruşturma başlattı

KRONOS 29 Ocak 2021 GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesi’nde atanmış rektör protestoları devam ederken, öğrencilerin bir etkinlikte Kabe fotoğrafını yere serdiği iddiası sosyal medyada gündeme geldi.

Yeni Şafak gazetesi, “Boğaziçi’nde aşağılık provokasyon” başlığıyla yayınladığı haberinde “Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen protestolar büyük bir provokasyona sahne oldu. Daha önce DHKP-C marşı eşliğinde halay çeken grupların sahneye çıktığı üniversitede bu kez Kabe fotoğrafı yere serilip üzerine LGBT paçavrası yerleştirildi” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada artan tepkiler İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayı ile ilgili olarak halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama Suçundan dolayı re’sen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com