Boğaziçi Üniversitesi protestosuna katılan 4 kişi tutuklandı

İstanbul Kadıköy'de, Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasıyla başlayan protestolara katıldığı gerekçesiyle tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 5 kişiden 4'ü tutuklandı.

KRONOS 07 Şubat 2021 GÜNDEM

İstanbul Kadıköy'de Boğaziçili öğrencilere destek eyleminde gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Melih Bulu’nun atanmasını protesto ettikleri için adliye çıkartılan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.

Anadolu Adliyesi’ne getirilen altı kişiden birisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra 5 için tutuklama talep edilmişti. Tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan 5 kişiden 1’i ev hapsi ile serbest bırakıldı, 4’ü  ise tutuklandı.

2 Şubat’ta Kadıköy’de yapılan eyleminden sonra, sabaha karşı düzenlenen polis operasyonları ile gözaltına alınan 5 öğrenci savcılık ifadeleri için bugün Anadolu Adliyesi’ne getirildi. Savcılık 5 öğrenciyi tutuklama talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk etti.


 

Sulh ceza hakimliğinde sorgular devam ederken duruşma salonunda silahlı polislerin olmasına avukatlar itiraz etti. Avukatların itirazı sonucu polisler dışarıya çıkarıldı.

Duruşmada ifadeler alındıktan sonra mahkeme heyeti karar vermek için ara verdi. Aranın ardından karar açıklandı.

Buna göre, Yunus Emre Karaca için ev hapsi, Ömer Şengel, Necmettin Erdem, Akın Karakuş ve Murat Can Demir için tutuklama kararı verildi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com