Boğaziçili öğrenciler Rektör Bulu’nun helvasını kavurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması sonrasında başlayan öğrenci protestoları devam ediyor. Öğrenciler tarafından rektör Melih Bulu'nun helvası kavruldu.

KRONOS 11 Ocak 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AKP’li Melih Bulu’yu Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması sonrasında başlayan öğrenci protestoları devam ediyor.

Üniversite öğretim üyeleri bugün de rektörlüğe arkalarını dönerek, seçim yapılmaksızın dışarıdan bir kişinin rektör olarak atanmasını protesto etti. Öğrenciler de rektörlük binası önünde müzik grubu Mavi Işıklar’ın ‘Helvacı Helva’ şarkısı eşliğinde helva kavurdu.  Akşam saatlerinde bir grup öğrenci Güney’de kayyum rektör meditasyonu’ yaptı.

“Boğaziçi Direnişi” adlı Twitter hesabından “Tarihi bir an: Güney Meydan’da rektörlüğün helvası kavruluyor!” notuyla paylaşımda bulunuldu.

Boğaziçi Öğretim Üyesi Can Candan ise Boğaziçi Direniş isimli youtube kanalına yaptığı açıklamada, öğrencilerin haklarını savunmasından ülke olarak gurur duyulması gerektiğini belirterek, “Ülke olarak herkesi mutlu etmesi gereken bir şey” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com