Boğaziçililerin yanında olan Gergerlioğlu: Öğrenciler rektörlüğü işgale kalkışmadı

Altun ve Soylu’nun Boğaziçi'ndeki polis saldırısı için “rektörlük işgali” nedeniyle savunmasına, gün boyu öğrencilerin yanında olan Gergerlioğlu’ndan yanıt: “Öğrenciler rektörlüğü işgale kalkışmadı, onları dışarı çıkarmayan polisti.”

KRONOS 02 Şubat 2021 GÜNDEM

Fotoğraf: Boğaziçi Dayanışması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’nde atanmış rektör karşıtı protestolar sırasında 159 öğrencinin gözaltına alınmasını “rektörlüğün işgal edilmesi ihtimali” nedeniyle savundu. Tüm gün Boğaziçili öğrencilerin yanında olan HDP’li Gergerlioğlu ise Soylu ve Altun’u yalanladı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gün boyu Boğaziçi Üniversitesi’nde oldukları ve rektörlük işgalinin söz konusu olmadığını açıkladı. Gerçeğin saptırıldığını kaydeden Gergerlioğlu, “Öğrenciler rektörlüğü işgale kalkışmadı, onları dışarı çıkarmayan polisti..! Dün biz oradaydık, kimse gerçeği saptırmasın! Öğrenciler mahsur kaldı içerde, üniversiteye girmek isteyen öğrenciler içeri alınmadı, biz vekiller de giremedik. İçişleri Bakanı doğru konuşmuyor” ifadelerini kullandı.

POLİS MÜDÜRÜ “GAZETECİLERİ DE ALIN” DEMİŞ

Protestoları izleyen gazetecilerin de gözaltına alınmak istendiğini de kaydeden Gergerlioğlu, “Dün polis müdürleri de ne yapacağını bilemez haldeydi Boğaziçi üniversitesi önünde biri gazetecilerden rahatsız olup ‘alın şunları’ dedi, diğer müdür 1 dakika sonra ‘almayın, yanlış karar’ diye bağırdı. Gazeteciler gözaltında kurtuldu. Yaptığına inanmazsan bu duruma düşersin!” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com