Bolton: Trump Amerikan tarihinde bir “sapma” olarak hatırlanacak

ABD Başkanı Trump'ın eski Ulusal Güvelik Danışmanı Bolton'ın eleştirileri hız kesmiyor: Tarih onu Amerikan tarihinde bir sapma olarak ve tutarsız politikalarıyla hatırlayacak.

KRONOS 22 Haziran 2020 DÜNYA

ABD Başkan Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, tarihin Trump’ı “bir sapma” olarak ve “Kişisel çıkarları üzerinden yürüttüğü temelsiz politikasındaki tutarsızlıklar ve yanlışlar” ile hatırlayacağını söyledi.

Bolton, 17 ay boyunca izledikten sonra, vicdanının Trump için evet oyu kullanmasına izin vermediğini belirterek “Benim gibi hisseden başka Cumhuriyetçiler de var. Bu muhafazakârlar için mutlu bir seçim olmayacak” dedi.

MUHAFAZAKÂR BİR CUMHURİYETÇİ LAZIM

ABC News’ten Martha Raddatz ile yaptığı röportajda ise kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokratları destekleyeceğine dair haberleri yalanlayan Bolton ”Kasım ayında Trump’a oy vermeyeceğim. Kesinlikle Biden’a da oy vermeyeceğim. Sanırım farklı bir muhafazakâr Cumhuriyetçi bulacağım” şeklinde konuştu.

Ancak Bazı yorumcular Bolton’ın açıklamasındaki “Muhafazakar bir Cumhuriyetçi” arayışını ve “kesinlikle demokratlara oy vermem” söyleminin hala Trump’a oy verebileceği şeklinde yorumlanması gerektiğini belirtiyor.

POMPEO: BOLTON YALANCI BİR HAİN

Öte yenden Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Bolton’u “hain” olduğunu iddia etti ve “Anlattıklarının hepsi yalan” olduğunu savundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com