Bombalı saldırı sonrası Pelikancılar, Yerlikaya’yı hedef aldı: ‘Soylu gidince…’

Ankara'daki canlı bombalı saldırı sonrası Pelikancılar devreye girdi. Pelikan yapılanmasına yakın Fazıl Duygun, "İnşallah, Soylu gidince, onun oluşturduğu ve teröre göz açtırmayan istihbarat birimleri dağıtılmamıştır" diyerek Yerlikaya'yı hedef aldı.

KRONOS 01 Ekim 2023 GÜNDEM

FOTOĞRAF: ADEM ALTAN / AFP

Ankara’da sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’nın yakınında bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik canlı bombalı saldırı sonrası Yerlikaya-Soylu kavgası gündeme geldi. Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı görevine gelmesi sonrası selefi Süleyman Soylu’nun kadrolarını tasfiye etmesi tartışmalara neden olmuştu.

Bugün yaşanan canlı bombalı saldırının hemen akabinde, Ahmet Davutoğlu’nu başbakanlık koltuğundan indirmesiyle bilinen Berat Albayrak’a yakın Pelikancılar grubu sosyal medyada Soylu sonrası “istihbarat açığı” vurgusu yaptı.

Pelikan yapılanmasına yakın Fazıl Duygun’un “İnşallah, Soylu gidince, onun oluşturduğu ve teröre göz açtırmayan istihbarat birimleri dağıtılmamıştır” mesajı dikkat çekti.

Fazıl Duygun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İnşaallah, Soylu gidince, onun oluşturduğu ve teröre göz açtırmayan istihbarat birimleri ve terörle mücadele ekipleri dağıtılmamıştır. Hele, yerlerine KHK ile uzaklaştırılanlar geri atanmamıştır.


 

Lav silahlarıyla, bombalı araçla, hem de emniyetin önüne nasıl gelebildi, bu teröristler?! Bu, korkunç bir istihbarat zaafiyetidir ve bütün sorumluluk, içişleri bakanı ve emniyetteki kadrosuna aittir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com