Bozdağ şaşırttı: 6’lı Masa’yı HDP ile fotoğraf vermemekle suçladı

Adalet Bakanı Bozdağ, HDP seçmenini Millet İttifakı'na karşı uyardı: ''Bunlar sizin oyunuza muhtaçken aynı masada sizinle oturmak istemiyorlar. Oyunuzu aldıktan sonra dönüp de sizin yüzünüze bakarlar mı?"

KRONOS 01 Ekim 2022 GÜNDEM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP’ye oy veren seçmenlerin Millet İttifakı’nın göstereceği adaya oy vermemesi halinde cumhurbaşkanlığını kazanmasının matematiksel olarak mümkün olmadığını iddi etti. Bozdağ “Sizinle fotoğraf vermekten çekiniyorlar. Bunlar sizin oyunuza muhtaçken aynı masada sizinle oturmak istemiyorlar.” dedi.

Kırşehir toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Millet İttifakı’nın HDP’nin oyları olmadan seçim kazanamayacağını” öne süren Bozdağ, şunları söyledi: “HDP’ye oy veren seçmenlerin Millet İttifakı’nın göstereceği adaya oy vermemesi halinde bırakın millet İttifakının adayının cumhurbaşkanlığını kazanması, kazanma iddiasında bulunması dahi matematik kurallarla Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmüyor. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Matematik ortada. “Sizin oyunuza muhtaçlar” “Bu kadar dışlamayı, itilmeyi, kakılmayı göze alıp hala bu masanın etrafında dönüp ‘bize bir göz kırparsanız sizin için her şeyi yaparız’ demeyi nasıl içlerine sindiriyorlar? Onu da anlamış değilim. Sizinle masada yan yana oturmaktan utanıyorlar. Sizinle fotoğraf vermekten çekiniyorlar. Bunlar sizin oyunuza muhtaçken aynı masada sizinle oturmak istemiyorlar. “Oyunuzu aldıktan sonra dönüp de sizin yüzünüze bakarlar mı?”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com