Bozdağ: TTB ve TMMOB için çalışmalarımızın sonuna geldik

Adalet Bakanı Bozdağ, bir süredir hedefte olan TTB ve TMMOB'la ilgili değişiklik yapılması hakkında “Çalışmanın sonuna geldik” açıklamasını yaptı.

KRONOS 28 Kasım 2022 GÜNDEM

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TSK’nın PKK’ya yönelik operasyonlarında kimyasal gaz kullanıldığı iddialarının araştırılması gerektiğini ifade ettiği için tutuklandı ve halen cezaevinde.

Fincancı’nın tutuklanmasının ardından bir süredir hedefte olan TTB ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile ilgili yapılmak istenen değişiklikler de hızlanmış durumda.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TTB ve TMMOB yapıları üzerinde değişiklik yapılması hakkında “Çalışmanın sonuna geldik” açıklamasını yaptı.

‘HUKUK DA GEREĞİNİ YAPACAKTIR’

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun (TİHEK) ‘İnsan Hakları Kurulları Birinci Bölgesel Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Bozdağ, şunları söyledi:

“Ben şimdi Türk Tabipleri Birliği’nin, siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim. Sadece iktidarın zarar göreceği bir şey varsa orada iktidar zarar görsün diye, tabiplerin menfaati olsun diye değil. Bugüne kadar Tabipler Birliğinin, Türkiye’deki tabiplerimizin mesleki menfaatleri, meslekleri ve diğer alandaki işlerinin daha iyi olması için sundukları tek bir tedbir, tek bir öneri yoktur. PKK terör örgütünün, başkaca bir terör örgütünün başı dara girdiğinde ya da ihtiyacı olduğunda onların lehine açıklama yapmada yarışa girenler var.


 

Tabiplerin lehine açıklama yok ama Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ‘kimyasal silah kullandığı’ iftirası yapanlara destek verildiğini görüyoruz. Tabipler Birliğinin böyle bir görevi var mı? Başkaca bir meslek örgütünün böyle bir görevi var mı? Hiçbir meslek örgütü, kuruluşları, amacı dışında faaliyette bulunamaz. Bulunduğu zaman bunun hukukta bir karşılığı vardır, hukuk da bununla ilgili gereğini yapacaktır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com