Bozdağ’dan bürokrasiyi kontrol edemiyoruz itirafı: Kılıçdaroğlu’na bilgi aktarılıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malı gibiymiş gibi satıyor" dedi.

Zafer YILMAZ 17 Eylül 2022 GÜNDEM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hükümetin hazırladığı bazı projelerin ahlak yoksunu bürokratla tarafından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ulaştırıldığını iddia ederek, “O da hırsızlık ürününü satın alıyor oradan siyasi kazanç hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor” dedi.

Bakan Bozdağ, AKP Gaziantep İl Başkanlığınca düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Bozdağ, konuşmasında önemli bir itirafta bulundu. Bozdağ, iktidar olarak hazırladıkları projelerin bazılarının kamuoyuna duyurulmadan Kılıçdaroğlu tarafından açıklandığını iddia etti.

Bozdağ, bazı bürokratların hükümetin kararlarını Kılıçdaroğlu’na ulaştırdığını iddia ederek, buna örnek olarak öğrenci kredileriyle ilgili düzenlemeyi gösterdi. Bozdağ, konuşmasında şunları söyledi: “Şimdi oturmuşlar konuşuyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu da başkaları da konuşuyor. Bak diyor ‘biz söylüyoruz iktidar yapıyor.’ Allah, Allah. İşte biz kredi borçlarını öğrencilerimizin silme kararı aldık açıklamayı yapmadan bir baktık Kılıçdaroğlu video çekmiş. ‘Ben silececeğim ödemeyin.’ Biz dar gelirli olan vatandaşlarımızın 2 bin lira ve altında olan borçlarını tasfiyesine dair karar almışız biz açıklamadan bir bakmışız Kılıçdaroğlu video çekiyor. Nereden alıyor, bu adamın istihbarat örgütümü var. Merak ederken açıkladı ‘köstebeklerim var, Hükümetin içinde bürokratlar bize bilgi aktarıyorlar’ diye ifade ediyor. Hükümetin alın teriyle ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları kimi bürokrasi içerisindeki ahlak yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar”


“O da hırsızlık ürününü satın alıyor oradan siyasi kazanç hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor” diyen Bozdağ, şunları ifade etti: “Siyaseten bile olsa hırsızlık malını satmak, siyasi kazanç elde etmek ahlaki mi? Bunun adı kapkaç siyasetidir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını da böylelikle kazandırmış oldu. Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malı gibiymiş gibi satıyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com