Broşür dağıtan İYİ Partili gençler gözaltında: Akşener’den tepki

Beşiktaş'ta Cumhur İttifakı'nı eleştiren broşür dağıtan üç genç gözaltına alındı. İYİ Parti lideri Akşener'den gözaltıya sert tepki geldi.

KRONOS 03 Ocak 2024 GÜNDEM

İstanbul’da Erdoğan ve Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu “Türkiye’nin Araplaşması için oyunuzu bize vermeye devam edin” yazılı broşür dağıtan 3 İYİ Partili gözaltına alındı.

İYİ Parti Gençlik Kolları üyesi Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel, İstanbul Beşiktaş’ta üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının bulunduğu “Türkiye’nin Araplaşması için oyunuzu bize vermeye devam edin” yazılı broşür dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Gençlerden Oğuz Talha Uz’un İYİ Parti Çanakkale milletvekili Rıdvan Uz’un, Baturalp Akalın’ın ise İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Tolga Akalın’ın oğlu olduğu anlaşıldı.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, gözaltı kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ” Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel tertemiz, pırıl pırıl genç vatanseverlerdir. Yaptıkları işte hatalı hiçbir şey yok. Görüşlerini en demokratik yolla ifade etmek istemişler. Söylediklerinde gerçek olmayan ne? Türk gencine, İYİ Partili kardeşlerimize fikrinden dolayı dokunamazsınız.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER: BİZZAT TAKİP EDİYORUM

Gözaltılara İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından tepki gösterdi: “Türksüz Türkiye hayal edenler bu gece de iş başında… İktidar, Türklük ile olan mücadelesini şimdi de gençler üzerinden sürdürmeye devam ediyor. İstanbul İl Gençlik Kollarımızdan Oğuz Talha Uz, Baturalp Akalın ve Akif Demirel sadece demokratik haklarını kullandıkları için şu anda karakolda ifade veriyor. Süreci arkadaşlarımla birlikte bizzat takip ediyorum. Gencecik evlatlarımızı tutuklayarak ülkemizdeki acı gerçekleri örtmeye çalışanlar şunu çok iyi bilsin ki; Sizde her türlü zulüm varsa; bizde de her koşulda mukavemet var!”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com