BT arızası giderildi, Volkswagen yeniden üretime başladı

Volkswagen'in BT sistemlerinde yaşanan bir problem, Almanya'daki otomobil üretiminin durmasına yol açmıştı. Şirket, gece boyunca sorunun çözüldüğünü ve üretimin yeniden başladığını duyurdu.

TARIK ENGİN 28 Eylül 2023 TEKNOLOJİ

Dünyanın en çok satan otomobil markaları arasında yer alan Volkswagen, büyük bir sorunla karşı karşıya kalmıştı. Alman otomobil devinin BT sistemlerinde yaşanan aksaklık, şirketin tüm gün boyunca üretim yapmasına engel oldu. Volkswagen’dan yapılan açıklamaya göre, sorun düzeltildi ve üretim yeniden başladı.

Yaşanan sıkıntı sadece Volkswagen fabrikalarını etkilemedi. Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisinin alt markaları da aksaklıktan etkilendi. Volkswagen, kendisiyle birlikte Almanya’da üretim yapan Porsche ve Audi gibi markaların da gün boyunca üretim yapamadığını açıkladı.

Volkswagen, çarşamba akşamı yaptığı açıklamada, BT kesintisinin Almanya’daki dört araç üretim tesisinde (Wolfsburg merkezi, Emden, Zwickau ve Osnabrueck) üretimin durmasına neden olduğunu söyledi. Ayrıca, yan kuruluş Audi de dahil olmak üzere diğer bazı tesisleri de etkilediğini söyledi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ, ÜRETİM YENİDEN BAŞLADI

Alman haber ajansı dpa’nın bildirdiğine göre, şirket Perşembe sabahı BT altyapı sorunlarının gece boyunca çözüldüğünü ve üretimin yeniden devam ettiğini söyledi. Kesinti için herhangi bir siber saldırıya dair bir gösterge olmadığı açıklandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com