Bu neyin hazırlığı: Turkcell çalışanları seçim sabahına kadar ofislere giremeyecek

Turkcell yönetimi, İstanbul merkezindeki çalışanlarına mesaj atarak seçim gecesi “teknik altyapı çalışmaları” nedeniyle plaza ve ofislere girişlerin yapılmayacağını bildirdi. Çalışanlar, VPN ile de bilgisayarlara bağlanamayacak.

KRONOS 12 Mayıs 2023 GÜNDEM

Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimlerine artık saatler kala, Türkiye’nin en büyük mobil iletişim ve internet sağlayıcılarından Turkcell dikkat çekici bir ‘teknik çalışma’ kararı aldı.

Gazeteci Alican Uludağ, kişisel Twitter sayfasında Turkcell’in seçim gecesi teknik altyapı çalışması yapacağını ve çalışanların plazalara ve ofislere girişlerinin olmayacağı bilgisini paylaştı.

Turkcell yönetiminden çalışanlara gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi:

3 GÜN SÜRECEK 

“Değerli arkadaşlar. 12 Mayıs Cuma akşamı 21.00’dan 15 Mayıs Pazartesi günü 06.00’ya kadar tüm plazalarımızda yapılacak olan teknik alt yapı çalışmaları nedeniyle zorunlu haller dışında plaza ve ofislerimize giriş olmayacaktır. İlgili tarihlerde VPN bağlantısı da yapılamayacaktır.”

‘MUHALİF TV’LERİN YAYINLARI KESİLEBİLİR, FİŞİN UCU İKTİDARDA’ 

Bu mesajı paylaşan gazeteci Uludağ, “Seçim gecesi telefon, internet ve TV yayınlarının sağlıklı yürümesi, elektriklerin kesilmemesi hayati derecede önemli. İktidar kaybettiğinde bunlara yönelik bir sabotaj olabilir. Özellikle Halk TV, Sözcü gibi muhalif TV.lerin yayınları kesilebilir. Çünkü fişin ucu iktidarda” ifadelerin kullandı.

TURKCELL ÇALIŞANINA GÖRE UYGULAMA ‘RUTİN’

Öte yandan Turkcell çalışanı bir kaynağın Gazete Pencere’ye verdiği bilgiye göre bu uygulamayı şirket her seçim öncesi yapıyor.

Kaynağın aktardığına göre milyonlarca abonenin kişisel bilgilerini saklayan şirket, seçimde herhangi bir spekülasyon yaşanmaması adına bu uygulamayı hayata geçiriyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com