Bülent Arınç: Dünün mücahitleri bugün müteahhit oldu

TBMM eski Başkanı Arınç, dünün mağdurlarının bugün mağrur olduğunu belirterek, "Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi. Ona bile şükredeceğiz” dedi. 

KRONOS 08 Şubat 2021 GÜNDEM

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Refah Partili eski bakanlardan Fehim Adak’ın 5. ölüm yıldönümü dolasıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş adamı Osman Kavala’nın uzun tutukluluk süresini eleştirmesinin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ters düştüğü için Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Necmettin Erbakan’ın arkadaşlarından ve eski devlet bakanlarından Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümünde kabri başında yapılan anmaya katıldı.

”DÜNÜN MAĞDURU BUGÜNÜN MAĞRURU OLDU”

Arınç, burada yaptığı konuşmada, “Bizim bugün en büyük sıkıntımız maalesef dünün mağdurlarının bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde ne varsa kaybetmiş olmalarıdır.

 


Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi. Ona bile şükredeceğiz. Dünya için her şeylerini feda etmiş bir kalabalık topluluk var karşımızda. Ama toplasan yüzbinlerini, içinden bir tane bile Fehim Adak çıkmaz’’ dedi.

“Z KUŞAĞINA ANLATMAK LAZIM”

Fehim Adak’ın örnek hayatının yeni nesillere, Z kuşağına da aktarılması gerektiğini ifade eden Arınç, “Ben geçmişi unutmadım ama dünü çok rahat unutabiliyorum. Bu güzel bir haslet ama gençlerimizin geçmişte yaşanan güzel örnekleri görmesi lazım ki bugün bu örnekleri anlatarak birilerini ikaz edebilelim. Birilerine ‘dur bakalım yanlış yola gidiyorsun’ diyebilelim. Bugünkü sıkıntılarımızın temelinde Fehim Adak’ların neslinin artık körelmiş olması da yatıyor” diye konuştu.

‘YANLIŞ YAPTIĞIMIZI SÖYLEDİ AMA DOĞRUSUNU GÖSTERDİ’

Fazilet Partisi’nden AKP’nin kuruluşu aşamasında Fehim Adak’ın tavrı hakkında da konuşan Arınç, “Biz Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra bir yol ayrımına girdik. Önce parti içerisinde bir kongrede bir aday çıkarma cüretinde bulunduk. Daha sonra da ayrı bir parti kurduk. Bunları hocamızla da konuştuğumuzu pek çok arkadaş biliyor. O süreç içerisinde çok acımasız davrananlar oldu bize ve arkadaşlarımıza karşı. Ama Fehim bey hep kardeşlik hukukunu gözetti. Yanlış yaptığımızı söyledi ama doğrusunu da gösterdi. Çok ısrar etti. Ayrılmak olmasın, birlikte olalım diye. Biz sebeplerini izah etti. Recai bey ile Fehim bey de bizi kucaklayanlar arasında hep yer aldı. O yüzden üzerlerimizde çok hakları vardır” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com