Bülent Uygun yaklaşık 1500 kişiye dava açtı

Sivasspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, kendisi ve ailesine sosyal medyada hakaret eden 1500 kişiye dava açtı. Uygun, davalardan elde ettiği tazminatları hayır kurumlarına bağışladığını belirtti.

KRONOS 30 Mayıs 2024 SPOR

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, sosyal medyadan kendisine hakaret ettiği ileri sürülen 1500 kişi hakkında dava açtığını açıkladı.

Bülent Uygun, yaptığı açıklamada, sosyal medyada yapılan küfür ve hakaretlere sessiz kalamayacağını vurgulayarak, “Küfür ediyorsan zaten o karakterde ve karaktersizlikte oluyorsun. Dolayısıyla sana söylenecek bir söz kalmıyor.” dedi.

Hukuki sürece ilişkin bilgi veren Bülent Uygun şu sözleri kaydetti:

“DAVA SONUÇLARININ BEKLENDİĞİ BİR SÜREÇ YAŞANIYOR”
“Küfür ediyorsan zaten o karakterde ve karaktersizlikte oluyorsun. Dolayısıyla sana söylenecek bir söz kalmıyor. Bunları tespit ederek yaklaşık 1500 kişiyi dava ettik. Sonuçlanan her bir davada; site sahibi olup hakaret edenlerden 150 bin lira, şahıs ve kişisel olarak küfür edenlerden 30 bin lira, ayrıca 20 bin lira da avukatlık ücreti ödemek şartıyla tazminat kazanıldı.

Şu ana kadar zannedersem 87 dava sonuçlandı ve kazanıldı. 1000’den fazla şahısla ilgili mahkemenin devam ettiği ve dava sonuçlarının beklendiği bir süreç yaşanıyor. Yaklaşık 200 çocuğumuz ile devlet görevlisi olan bazı arkadaşlarımızın da devletime olan sevgi ve saygımdan ceza almalarını engelledim. Bundan sonraki süreçte de çocuğumuza, namusumuza, ailemize hakaret edenlere davalarımız devam edecek.”

“DEVLETİME OLAN SAYGIMDAN ENGELLEDİM”
Uygun, davalardan elde ettiği geliri Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve sokak köpeklerinin rehabilitasyonu için ilgili kurumlara bağışladığını belirtti:

“Şu ana kadar zannedersem 87 dava sonuçlandı ve kazanıldı. 1000’den fazla şahısla ilgili mahkemenin devam ettiği ve dava sonuçlarının beklendiği bir süreç yaşanıyor. Yaklaşık 200 çocuğumuz ile devlet görevlisi olan bazı arkadaşlarımızın da devletime olan sevgi ve saygımdan ceza almalarını engelledim. Bundan sonraki süreçte de çocuğumuza, namusumuza, ailemize hakaret edenlere davalarımız devam edecek.”


Teknik direktör Uygun, yeni açacağı maddi tazminat davalarındaki tutarların arttırılması yönünde avukatlarına talimat verdiğini dile getirdi. Sporun sevgi, saygı ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Uygun, hiç kimsenin bir başkasına hakaret etme hakkına sahip olmadığını belirtti.

Bülent Uygun ayrıca, antrenman bilimi üzerine kitap yazan bir teknik direktör olduğunu ve buradan elde ettiği geliri şehit ve gazi çocuklarının eğitimine bağışladığını sözlerine ekledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com