Bulu’nun yüksek lisans tezi için de intihal iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü görevine atanan Melih Bulu'nun yüksek lisans tezinde de intihal olduğu iddia edildi. Bulu, rektör olduktan sonra yüksek lisans ve doktora tezini erişime kapatmıştı.

KRONOS 09 Şubat 2021 GÜNDEM

Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'nde ders verdiğine dair kayıt bulunamadı

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Melih Bulu’nun master tezinde de intihal yaptığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atandıktan sonra doktora tezinde intihal ortaya çıkan Melih Bulu’nun master tezinin de büyük bir bölümünde intihal yaptığı iddia edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Melih Bulu’nun doktora tezinde intihal yaptığının ortaya çıkmasının ardından şimdi de master tezi mercek altına alındı.

Aslan, sosyal medya hesabı üzerinden Bulu’nun tezinin ilk 16 sayfasındaki intihalleri karşılaştırmalı olarak paylaştı. Aslan, alıntıların kimi zaman tırnaklı kimi zamanda tırnaksız olduğunu ifade etti.


 

Boğaziçi Üniversitesi’de doktora yapan Aslan, Bulu’nun master tezinin de doktora tezi gibi intihallerle dolu olduğunu iddia ederek, “Hak çalmadır, emek hırsızlığıdır. Rektörlüğü bırak, akademisyenlikten de afaroz edilmesi, akademik titrlerinin bir bir elinden alınması icap eder” dedi.

Aslan, Bulu’nun tez danışmanları Prof. Deniz Gökçe ve Prof. Güven Alpay’ın da bu konuda hatalı olduğuna işaret ederek, “Hiç mi kıllanmadınız bu oğlan bu cümleleri nasıl kurdu diye? Sonra BOUN neden ilk 500’de değil. Bulist gibiler master, doktora alabildiği için” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com