Bursa’yı sel vurdu, araçlar mahsur kaldı

Busa'da sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Yollar adeta göle dönerken selde mahsur kalan araçlar da kurtarıldı.

KRONOS 15 Ağustos 2022 GÜNDEM

Foto: İHA

Bursa’nın Mudanya ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış hayatı adeta felç etti. İlçenin üst kesimlerinden taş yığınlarıyla birlikte akan sel suları rögarları tıkadı. Sürücüler zor anlar yaşadı. Mahsur kalanların yardımına itfaiye ve AFAD ekipleri yetişti.

Ajansların aktardığına göre; sabah 07.00’de başlayan sağanak yağış 1,5 saat boyunca etkili oldu. Özellikle Yeni Mahalle, Siteler, Eğitim ve Halitpaşa Mahallesi’ndeki vatandaşlar zor anlar yaşadı. Tıkanan rögarlar sebebiyle Mudanya Bursa karayolunda mahsur kalan araçlar oldu. Siteler Mahallesi’nde bir araç sürücüsü sel suları aracının boyuna ulaşsa da sulardan çıkmayı başardı. Bir motosiklet sürücüsü ise yoğun sel sularında karşıya geçmeye çalışsa da başarılı olamadı.

Siteler Mahallesi’nde rögar kapaklarının temizlenmesiyle mahsur kalan 4 araç kurtarıldı. Bu arada Mudanya Bursa karayolunda trafikte aksamalar yaşandı.

DENİZİN RENGİ DEĞİŞTİ 

İlçenin üst kısımlarından gelen sel suları bazı semtlerde taşları da beraberinde taşıdı. Yoğun yağış sonrası Mudanya’da deniz de çamura boyandı. Öte yandan Mudanya’dan İstanbul’a sefer yapan BUDO ve İDO feribotları da denizde fırtına sebebiyle zor anlar yaşadı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com