Büşra Öztaş: Kanser hastasını tutuklu yargılama ısrarı neden?

Tutuklu kanser hastası Mevlüt Öztaş'ın kızı Büşra Öztaş, babasının tahliye talebinin reddedilmesi kararının sağlık durumu göz önüne alınmadan verildiğini belirtti.

KRONOS 13 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Tutuklu pankreas kanseri hastası gazeteci Mevlüt Öztaş’ın kızı Büşra Öztaş, babasının tahliye talebinin reddedilmesi kararını değerlendirdi. Öztaş, “Kararı gördüm, yine babamın sağlık durumuna değinmemişler. Dilekçeyi verdiğimiz gün karar verilmiş. Adliyeye gittim gördüğüm herkese babamın durumunu anlattım, elden dilekçeler verdim hakimlere aktarmalarını istedim, beni hep geçiştirdiler. Dosyanın kapağını bile açmadılar muhtemelen” ifadelerini kullandı.

İyi niyetli düşünmek istediğini kaydeden Öztaş, “Açmadıklarını, sağlık durumundan habersiz olduklarını umuyorum. Haberleri olduğu halde hayati tehlikesi olan bir insanı cezaevinde tutmakta ısrarcı olmadıklarını, bu kadar acımasız olamayacaklarını düşünmek istiyorum. Ama hangi ihtimali düşünürsem düşüneyim deliriyorum” yorumunda bulundu.

“HAYATİ TEHLİKESİ OLAN KANSER HASTASINI TUTUKLU YARGILAMA ISRARI NEDEN?”

Suçu kesinleşmemiş kanser hastasının tutuklanma ısrarını anlamadığını belirten Büşra Öztaş, “İşin neresinden tutarsam tutayım sakin kalamıyorum. İnsanların hayatı hakkında karar verirken nasıl bu kadar umursamaz olabilirler? Tutuklama yalnızca alınan tedbirlerden biri iken SUÇU HENÜZ KESİNLEŞMEMİŞ HAYATİ TEHLİKESİ OLAN KANSER HASTASINI tutuklu yargılama ısrarı neden?” dedi.

Öztaş şöyle devam etti: “Bu hastalık sürecinde anladığım tek şey şu, bu ülkede ciddi bir derdiniz varsa bunu anlatacak yetkili kimseyi bulamıyor, sesinizi duyuramıyor, kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. Hele bir de zamanla yarışıyorsanız vay halinize şimdiden geçmiş olsun.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com