Cafer Mahiroğlu’ndan yeni Ayşenur Arslan açıklaması: Medya Mahallesi sonlandırıldı

Daha önce, "Ayşenur ablayla yolları ayırdığımız anlamına gelmiyor" diyen Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu yeni bir paylaşımda bulunarak, "Programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz." açıklamasını yaptı.

KRONOS 03 Ekim 2023 GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı’na Meclis’in açılacağı gün yapılan bomba saldırıya ilişkin sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan ve Halk TV’deki programı yayından kaldırılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı. Arslan, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, “Ayşenur ablayla birlikte ortak bir karar aldık. Bu Ayşenur ablayla yolları ayırdığımız anlamına gelmiyor” demişti.

Ancak Mahiroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu ve “Programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz.” açıklamasını yaptı.

Mahiroğlu’nun söz konusu paylaşımda şu ifadeler yer aldı:


“HALK TV’NİN DURUŞ VE BAKIŞININ SINIRLARINI AŞMAKTADIR”
“Halk TV olarak ülkemize demokrasinin yerleşmesi için çok sesliliğe büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar birçok bedel ödeyerek, her türlü cezaya ve baskıya rağmen farklı sesleri ve muhalif duruşları ekranımızda yansıtmaktan geri adım atmadık, atmayacağız da. Halk TV ülkemizde demokrasinin gelişmesi için vazgeçilmez bir nefes borusudur. Bu konuda tek kırmızı çizgimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüdür. Halk TV, güvenlik güçlerimizin bu kapsamda yürüttüğü terörle mücadelenin kayıtsız şartsız yanındadır. Dün yayınlanan Medya Mahallesi programında canlı yayında edilen talihsiz sözler, aynı programda terör lanetlenmiş olsa da, Halk TV’nin en başta bahsettiğimiz duruş ve bakışının sınırlarını aşmaktadır. Bu sebeple programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz.”

“YANLIŞ ANLAŞILDIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM”
Hatırlanacağı üzre Ayşenur Arslan, soruşturmaya ve programının yayından kaldırılmasına ilişkin olarak, “Yanlış anlaşıldığım için üzgünüm. Adımın terörle ve teröristle anılmasının büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle çok üzgünüm. Terör eylemiyle ilgili gündemde olan soru işaretlerini tekrarlamaktan ibaret benim yaptığım” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com