Can Atalay’ın odasına İYİ Parti’deki görevinden istifa eden Erhan Usta yerleşti

İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Erhan Usta’ya, cezaevinde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın odası verildi.

KRONOS 03 Mayıs 2024 GÜNDEM

İYİ Parti genel başkanlığına Müsavat Dervişoğlu’nun seçilmesinin ardından İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, görevinden istifa etti.

Çalışmalarına İYİ Parti Milletvekili olarak devam eden Usta, TBMM Ana Binası’nda İYİ Parti Grubu için ayrılan odasını boşaltarak, milletvekilleri için ayrılan binaya taşındı.

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik kararın 30 Ocak’ta TBMM Genel Kurulu’nda okutulmasının ardından boşaltılan odaya, Erhan Usta’nın isminin yer aldığı levha asıldı.

NE OLMUŞTU?
İYİ Parti Grup Başkanvekilli Erhan Usta, görevinden istifa etmişti. Usta, istifa açıklamasında, “Başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır” demişti.


Usta, 27 Nisan’da gerçekleşen İYİ Parti Olağanüstü Kongresi’nde Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan seçildiğini hatırlatarak “Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı. Usta, çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığı istişareler sonucunda adaylardan Koray Aydın’ı destekleme kararı aldığını ve bu kararını kamuoyuyla da paylaştığını anımsatmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com