Çanakkale’de gözaltına alınan gazeteci Serdar Akinan İstanbul’a götürülüyor

Sabah erken saatlerde sosyal medya hesabından 'gözaltına alınıyorum' diye mesaj paylaşan gazeteci Serdar Akinan'ın İstanbul'a götürüldüğü öğrenildi.

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Son günlerde Diyarbakırlı işadamı Muhammet Yakut’la yaptığı YouTube yayınlarıyla dikkat çeken gazeteci Serdar Akinan, bu sabah saatlerinde gözaltına alındığını duyurmuştu. Ancak hem emniyet hem de jandarma birimleri, Akinan’ın kendilerinde olmadığı bilgisini paylaştı. Akinan’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü ortaya çıktı.

Gazeteci Hayri Demir, sosyal medya hesabından Serdar Akinan’ın gözaltına alındığını duyurduktan sonra nerede olduğunun bilinmediğini açıklamıştı. Demir’in aktardığına göre; Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı, Serdar Akinan ile ilgili bir gözaltı bilgisine sahip olmadıklarını belirtti.

Demir, “Serdar Akinan, gözaltına alındığında Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bilgisini paylaştı. Fakat emniyet ile yaptığımız görüşmede böyle bir gözaltı bilgisinin olmadığını söyledi” bilgisini paylaşarak, “Serdar Akinan nerede?” diye sormuştu.

SERDAR AKİNAN’IN NEREDE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI 

Sosyal medyada Akinan’ın nerede olduğu sorusu gündeme olurken, kısa bir süre sonra Akinan’ın İstanbul’a doğru yola çıkarıldığı bilgisi paylaşıldı. Akinan’ın Vatan’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenilirken, gözaltı gerekçesi ise henüz öğrenilemedi.

Akinan, sosyal medya hesabından video yayınlayarak, “Gözaltına alınıyorum. Ayvacık ilçe emniyete götürülüyorum” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com