Erdoğan’a: ‘Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya’da esnafla yaşadığı ‘çay diyaloğu’na DEVA partili Yeneroğlu "Halkımız konuşmaya, eleştirmeye ve iktidar karşısında sesini yükseltmeye başlamıştır" dedi ve ekledi: "Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur. Önümüzdeki seçimlerde bu ders kaçınılmazdır."

KRONOS 28 Ekim 2020 GÜNDEM

"Eve ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa "keyif çayı için" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan çay fırlatırken...

Doların tarihi zirveleri görmesi, artan hayat pahalılığı, işsizliğin yüzde 30’larla ifade edilen rakamlara ulaşması, son dönemde iktidara yönelik halk eleştirilerini de arttırdı. AKP’liler arasında da artan bu eleştiriler, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da bir esnafla yaşadığı ‘çay diyaloğu’ söz konusu eleştirilerin artık görünür olduğu yorumlarını da beraberinde getirdi.

“TÜRK LİRASI, HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERSİZLEŞTİ”

Demokrasi ve Atılım Partisi’nden (DEVA) Mustafa Yeneroğlu da halkın artık iktidarı eleştirmeye başladığını belirterek, ‘bıçağın kemiğe dayandığını’ söylüyor. Yeneroğlu TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Ekonomi yönetiminin uyguladığı akıl almaz politikalar sebebiyle halkımız her geçen gün fakirleşmektedir. Dolar/TL kuru dün itibariyle 8 lirayı çoktan geçmiş ve Türk Lirası, tarihinde hiç olmadığı kadar değersizleşmiştir. Sadece dolar kurunda 2023 hedefleri şimdiden yakalanmış, 2053 hedeflerinin de en kısa zamanda yakalanması, herhalde bu iktidarın son yıllarda en büyük başarısı olacaktır. Hal trajikomiktir” değerlendirmesini yaptı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir: 

d Erdoğan’a: ‘Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur’

d Erdoğan’a: ‘Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur’

 

Hükümetin krizi görmezden geldiğini söyleyen Yeneroğlu, “Hükümetin yaşanan bu derin ekonomik krizi görmezden gelmesi, hamasi sloganlarla, dış politikada kabarmalarla, iş dünyası ve medyayı baskı altına alarak halkın yaşadığı gerçekliği bastırmaya çalışması beyhudedir” dedi.

“HALK SESİNİ YÜKSELTMEYE BAŞLADI”

“Artık bıçak kemiğe dayanmış” diyen Yeneroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkımız konuşmaya, eleştirmeye ve iktidarın karşısında sesini yükseltmeye başlamıştır. Pazar günü Malatya’da Servis şoförü olduğunu ifade eden bir vatandaşımız sayın Cumhurbaşkanına ‘eve ekmek götüremediğini’ söylemiş ve yaşadığı sıkıntıyı arz etmek istemiştir. Ancak sayın Cumhurbaşkanı tarafından abartılı konuşmakla itham edilmiş ve ‘keyif çayı’ hediye edilerek görmezden gelinmiştir. İktidarın bir ortağı insanların ‘evlerine ekmek götüremedikleri’ gerçeğini duymak istemezken iktidarın diğer ortağı ise, ‘eve ekmek götüremeyen’ vatandaşlarımız için askıda ekmek kampanyası başlatmıştır. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusudur!”

“BOŞ TENCERENİN DÜŞÜREMEYECEĞİ İKTİDAR YOKTUR”

İktidar ve ‘ortağına’ seslenen Yeneroğlu, “Buradan tekrar iktidara ve ortağına sesleniyorum: Eğer bu ülkede insanları kuru ekmeğe muhtaç etmediyseniz neden askıda ekmek kampanyası başlatıyorsunuz? Yok eğer insanlar ekmeğe muhtaç ise ‘evine ekmek götüremediğini’ söyleyen insana neden ‘keyif çayı’ verip, ‘abartıyorsun’ diyorsunuz. Unutmayın! Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur. Suçu başkasına atarak, dış güçler diyerek sorumluluktan kaçmaya çalışanlara bu millet sandıkta her zaman dersini vermiştir. Önümüzdeki seçimlerde de bu ders kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.

“ÜLKENİN EKONOMİSİNDEN SİZ SORUMLUSUNUZ”

Yeneroğlu, eleştirilerine şöyle devam etti: “Ülkenin ekonomisinden siz sorumlusunuz. Hiçbir dış güç bu ülkenin insanlarının evine ekmek götürememesinden sorumlu tutulamaz. Hukuku askıya aldığınız, demokrasiyi rafa kaldırıldığınız, kuvvetler ayrılığını yok saydığınız ülkemizde, ekonominin iyi olmasını mı bekliyorsunuz? Esnafın, işçinin, çiftçinin devası hukuk devletidir. İş dünyasının, üreticinin, sanayicinin devası demokrasidir. İşsizliğin devası insan haklarıdır, özgürlüklerdir.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir: 

d Erdoğan’a: ‘Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur’

d Erdoğan’a: ‘Boş tencerenin düşüremeyeceği iktidar yoktur’

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com