Çay kazanını sokağa fırlatan esnaf konuştu: Torunlarım harçlık istediler veremedim

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde kahvehanedeki çay kazanını sokağa fırlatan esnaf Ufuk Üçkan, "Çay kazanını yere vurdum çünkü artık dayanamayacak duruma geldim. İşlerimiz çok zor. İnanın şu an cebimde bir lira harçlık yok. Elimde bir tek kahvehanem var, burada ne kazanırsam cebimdeki para o oluyor" dedi.

KRONOS 04 Mayıs 2021 GÜNDEM

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde kahvehane çay kazanını parçalayan Ufuk Üçkan,  kazanı fırlatma gerekçesini açıkladı. Üçkan, “Gördüğünüz üzere çay kazanını yere vurdum çünkü artık dayanamayacak duruma geldim. Geçen iki tane torunum geldi, harçlık istediler veremedim. Çünkü yok” dedi.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde kahvehane işleten ve pandemi nedeniyle işleri bozulan Ufuk Üçkan isimli vatandaş, dün çay kazanını sokağa fırlattığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak kamuoyunun gündemine oturmuştu. Üçkan TikTok hesabından yeni bir video paylaştı ve olayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Ben bir kahveciyim. Bir yıl oldu kapandık. Gördüğünüz üzere çay kazanını yere vurdum çünkü artık dayanamayacak duruma geldim. İşlerimiz çok zor. İnanın şu an cebimde bir lira harçlık yok. Elimde bir tek kahvehanem var, burada ne kazanırsam cebimdeki para o oluyor. Geçen iki tane torunum geldi, harçlık istediler veremedim. Çünkü yok. Ben burada kazanabilirsem, ancak torunlarıma harçlık verebilirim. Bana son bir yılda 3 bin lira yardım oldu. Bir yılda 3 bin lira ne olur?”

VALİLİK YAPILAN YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI

Manisa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ufuk Üçkan’a Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından  verilen bin 600 TL yardım, 3 bin lira kira desteği ve Saruhanlı Belediye Başkanlığı tarafından 500 TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com