Celal Şengör, Sinan Oğan’a oy vereceği haberine tepki gösterdi: Oyum Kılıçdaroğlu’na

Ünlü yer bilimci Celal Şengör, bir haber sitesinde oyunu Sinan Oğan'a vereceği yönündeki habere tepki göstererek, "Bunun gerçekle hiçbir alakası yoktur. Yapılan düpedüz ahlaksızlıktır. Benim oyum Kemal Kılıçdaroğlu'nadır. Başından beri böyleydi. Bugün de bunu halkımıza ilan etmek isterim" dedi.

KRONOS 13 Mayıs 2023 GÜNDEM

Prof. Dr. Celal Şengör, cumhurbaşkanlığı seçiminde Sinan Oğan’a oy vereceği haberlerine tepki gösterdi. Şengör, yapılanın “ahlaksızlık” olduğunu söyleyerek, “Benim oyum Kemal Kılıçdaroğlu’nadır. Başından beri böyleydi” dedi.

Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör’ün, cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a övgülerde bulunduğu ve yarın yapılacak seçimde ona oy vereceği iddiası sosyal medyada gündem oldu. Prof. Dr. Celal Şengör, “4 adayın eğitimlerini inceledim, gözlerime inanamadım. Yahu bir tane aday var, adam doktora mezunu. Strateji, ekonomi, iktisat… Ne ararsan var. Deprem üzerine yaptığı çalışması var muazzam, hayran kaldım. 5 dil biliyormuş. Oğan Türkiye için bir şans” sözleriyle gündeme geldi.

Şengör’ün “Türkiye için şans” olarak tanımladığı Sinan Oğan’a oy vereceği iddia edildi.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya video mesaj gönderen Şengör, oyunu Kılıçdaroğlu’na vereceğini açıkladı.

‘OYUM KEMAL BEY’E’

Altaylı’nın Twitter’da paylaştığı video Şengör, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi için Sinan Oğan Bey’i desteklediğim konusunda Ötüken Belediyesi adı altında benim bilmediğim bir kaynak tarafından yayın yapılmış. Bunun gerçekle hiçbir alakası yoktur. Yapılan düpedüz ahlaksızlıktır. Benim oyum Kemal Kılıçdaroğlu’nadır. Başından beri böyleydi. Bugün de bunu halkımıza ilan etmek isterim.”

Fatih Altay, Şengör’ün geçen hafta sandık görevlilerine kumanya yollayayım mı diye sorduğunu belirtti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com