Cemil Çiçek: Milleti daha fazla yormayalım

YİK Üyesi Çiçek, "Kavga ortamında sorunlarımızı aşamayız. Sorunları demokrasi ve hukuk kuralları içinde tartışalım. Milleti daha fazla yormayalım."diye konuştu.

KRONOS 14 Şubat 2022 GÜNDEM

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, “Konuşulması gereken konu, ülkenin sorunlarının nasıl çözüleceği. Millet bunu bekliyor.” dedi.

“KIRIYORUZ, DÖKÜYORUZ”

Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat’a konuşan Çiçek dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çiçek, “Millet adına görev yapanların birinci görevi, ülke sorunları üzerine yoğunlaşmak. Milleti daha fazla yormak değil. Ülkenin birliğini korumaktan söz ediyoruz ama bir yandan da ortamı geriyoruz. Kırıyoruz, döküyoruz. Toplumun dikiş noktalarına jilet atıyoruz.” dedi.

Erdoğan’ın adaylığı konusunda, “kişisel görüşünüz” nedir? sorusunu Cemil Çiçek,” Kural belli. Sayın Erdoğan’ın yeniden aday olmasının önünde, “hukuken hiçbir engel yok.” Meclis’te., Anayasa görüşmelerinde.Bütün bunlar konuşuldu.”Türkiye kararını verdi.” Ülkenin bunca meselesi varken bugün, “Bu konuyu tartışmak” doğru değil… Sadece toplumu yorar, ülkeyi gerer.” şeklinde yanıtladı.


 

“MİLLETİ YORMAYALIM”

Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye çok sıcak günlerden geçiyor. Kavga ortamında sorunlarımızı aşamayız. Sorunları demokrasi ve hukuk kuralları içinde tartışalım. Milleti daha fazla yormayalım.
Tartışma üslubu, yakışıksız sözler. Televizyondaki içi boş tartışmalar siyasete ve medyaya saygınlık kaybettiriyor. Özeleştiri yapmaktan çekinmeyelim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com