Cemre Birand’dan vekil ve sanatçılara Yusuf Kerim çağrısı

Merhum gazeteci Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, kanser tedavisi süren 6 yaşındaki Yusuf Kerim’in cezaevindeki annesine kavuşması için milletvekillerine ve sanatçılara çağrıda bulundu.

KRONOS 13 Ocak 2023 GÜNDEM

Merhum gazeteci Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand kanser tedavisi süren 6 yaşındaki Yusuf Kerim’in cezaevindeki annesine kavuşması için milletvekillerine, sanatçılara ve annelere çağrıda bulundu.

Fox TV’de Çağla Şikel’in sunduğu ‘Çağla İle Yeni Bir Gün’ programına konuk olan Cemre Birand cezaevlerindeki bebeklerin ve hasta mahpusların durumuna dikkat çekti.

Cemre Birand, kanser hastası olan Yusuf Kerim için de konuştu.

‘‘Bir anne, bir babaanne olarak bana dokunan iki konu var” diyen Birand, şunları söyledi:

“Birincisi hapisteki bebekler, ikincisi de hapisteki hastalar. Biliyorum muktedirler bunlara bir çare bulabilir. Ben buradan diğer annelere, özellikle anne olan milletvekillerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Temmuz ayından beri araştırılıyor, hasta mahpuslara yapılacak olan yeni düzenlemeler ancak elimizde daha bir şey yok. Bir an evvel hapiste olan annelerin, bebeklerin ve hastaların çaresine bakılmasını istiyorum.’’

‘YUSUF KERİM, ANNE DİYE AĞLIYOR’

‘‘Kanserli hastalar var onlar revirlerde yatıyorlar, insan kanserli iken yani ölüm halinde iken ailesinin yanında olması lazım. Ailesinin moral desteği olması lazım. Şu anda iki tane özel bir durum var. Şu an 1 aylık bebek var, hapiste. Kanuna karşı bir uygulama. Bir de Yusuf Kerim var. Yusuf Kerim’in yüzde 20 yaşama şansı var, annesi hapiste ve bu anneye çocuğunun yanına gitmesine, bakmasına kanun müsait değil diye izin verilmiyor. Sadece özel izinle bir günlüğüne sabah girdi akşam çıktı çocuğunun yanına. Bu çocuk anne diye ağlıyor, çok ağır bir kanser geçiriyor ve yüzde 20 yaşama şansı var. Bunlar için bir kanuni düzenleme yapılması lazım.


 

Biz bir avuç insan olarak bunu dile getiriyoruz. İstiyorum ki annelerden, milletvekillerinden, sanatçılardan, şarkıcılar da bu işe bir el atsın. Korkmasın şarkıcılar sahneye çıkartmayacaklar, paralarını almayacak diye. Bir tweet atmaları bile yeter. Ama atmıyorlar atamıyorlar.’’

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com