Cep telefonu ile yurt içi aramaya yüzde 9 zam

Otomobil, mobilya, gıda, hazır giyim ve akaryakıt derken cep telefonu tarifesine de zam geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), mobil iletişim hizmetlerinde uygulanan azami ücret tarifesinde yeni bir zam yaptı. Tarifedeki son bir yıllık artış yüzde 17,4'ü buldu.

KRONOS 07 Nisan 2021 EKONOMİ

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom abonelerine üç ayda ikinci zamlı tarife… Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kurul kararıyla mobil şebekelerde hizmet ücretleri artırıldı. Yeni zamla birlikte yurt içi aramalarda azami ücret 73,78 kuruştan 80,64 kuruşa yükseltildi.

31 Ocak 2021 tarihinde alınan kararla yurt içi aramalarda azami ücret yüzde 8,90 artırılarak 72,34 kuruştan 73,78 kuruşa çıkarılmıştı. Son 3 ayda arama ücretlerine gelen zam yüzde 11,47’yi buldu.

BİR YILLIK ZAM YÜZDE 17,4

Turkcell, Türk Telekom Mobil ve Vodafone alınan kararlarla birlikte son bir yıl içinde tarifelere yüzde 17,4 zam yaptı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre mart sonu itibarıyla tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 16,2 arttı.


 

Cep telefonu ile haberleşme için ödenen ücret resmi TÜFE artışını geçti.

Zamlı tarifede yer alan fiyatlara yüzde 18 Katma Değer Vergisi (KDV) ve yüzde 10 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) dahil. Tarife, 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla uygulanmaya başladı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com