Mehmet Özhaseki itiraf etti: Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki itiraf etti: "Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik. Ağaçlarımızı yok ettik, ormanlarımızı da kel hale getirdik."

KRONOS 22 Nisan 2024 GÜNDEM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ağaçları, ormanları, coğrafyayı talan ettiklerini itiraf etti.

Mehmet Özhaseki, “Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik. Ağaçlarımızı yok ettik, ormanlarımızı da kel hale getirdik” dedi.

Kayseri’de ‘Erciyes Dağı, Tekir Yaylası ve çevresi Karbon Yutak Alan Ağaçlandırması’ programına katılan Özhaseki’nin açıklamaları dikkat çekti.

‘ORMANLARIMIZI KEL HALE GETİRDİK’

Türk geleneğinde hatıra ormanlarının önemli bir yeri tuttuğunu ancak bunların zamanla yok olduğunu belirten Özhaseki, şunları söyledi:

“Her tarafı yemyeşil, zümrüt gibi olan Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik. Ağaçlarımızı yok ettik, ormanlarımızı da kel hale getirdik. Şimdi yeniden bir seferberlik başlatıyoruz. Dünyada orman varlığını çoğaltan, büyüten ender ülkelerden birisiyiz. Şimdi de bunun bir örneğini burada vereceğiz. Bugün, 271 bin ağacı toprakla buluşturuyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com