Cezaevinde bulunan gazeteci Ahmet Böken’in koronavirüs testi pozitif çıktı

TRT'nin eski yöneticilerinden Ahmet Böken, tutuklu bulunduğu Akşehir Cezaevi'nde koronavirüse yakalandı. Böken'in testtinin pozitif çıktığı ailenin cep telefonuna Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen mesajla ortaya çıktı.

KRONOS 25 Nisan 2021 GÜNDEM

15 Temmuz  sonrasında tutuklanan eski TRT yöneticilerinden Ahmet Böken, bulunduğu Akşehir cezaevinde koronavirüs testi pozitif çıktı.

Böken’in testinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını Sağlık Bakanlığı tarafından aileye gönderilen mesajla ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından “Sayın Ahmet Böken’in 24 Nisan 2021 test sonucu pozitiftir. Ekiplerimiz gelene kadar acil sağlık problemleri dışında lütfen evden çıkmayanız” mesajı paylaşıldı. Ahmet Böken’in eşi Nihan Böken ise bu mesajı “Evden mi?” notuyla paylaştı.

Ahmet Böken yaklaşık beş yıldır cezaevinde bulunuyor. Böken, iki yıl Sincan Cezaevi’nde kaldıktan sonra Akşehir Cezaevi’ne nakledilmişti.

Böken, 3 Nisan 2018 tarihinde terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Böken, görev yaptığı dönemde TRT Haber en fazla izlenen haber kanalı haline gelmişti.

UlUSLARARASI AF ÖRGÜTÜ MEKTUP YAZMIŞTI

Türkiye’de 150’in üzerinde gazetecinin cezaevinde olduğunun belirtildiği Af Örgütü’nün mektubunda eski TRT Yöneticisi Ahmet Böken’in de onlardan biri olduğu vurgulamıştı.

Af Örgütü’nden Twigger’in geçtiğimiz aylarda yazdığı mektubunda şu ifadelere yer verdi. “Sevgili Ahmet, sen başarılı bir gazetecisin. Tutuklandığın ve ceza aldığın için şok olduk. Cezaevinde güçlü ol. Yalnız değilsin, senin için mücadele ediyoruz.”

 

 

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com