Cezaevinde bulunan Hidayet Karaca’nın emekli maaşına el konuldu

İki ayrı davadan ceza verilen Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayete Karaca'nın emekli aylığına el konuldu. Karaca'nın oğlu Sıdkı Karaca: "Anayasa ve kanunlar güvencesinde olan tüm varlığı ve hakları hukuka aykırı olarak elinden alındı. Bugün itibariyle; elinde kalan son hakkı olan, emekli maaşına da el kondu..."

KRONOS 14 Nisan 2021 GÜNDEM

Hidayet Karaca

Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu’nun başkanı Hidayet Karaca’nın emekli aylığına el konuldu. Karaca’ya iki ayrı davadan ceza verilmişti.

Hidayet Karaca’nın oğlu Sıdkı Karaca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Babam Hidayet Karaca haksız ve hukuka aykırı olarak 6yıl 4 ay 1 gündür tutuklu. Anayasa ve kanunlar güvencesinde olan tüm varlığı ve hakları hukuka aykırı olarak elinden alındı. Bugün itibariyle; elinde kalan son hakkı olan, yasalarca (!) korunan emekli maaşına da el kondu…” ifadelerini kullandı.

Karaca’ya “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” hapis cezası verilmişti. Karaca, Tahşiyeciler Grubu adıyla anılan dini cemaate kumpas kurdukları iddiasıyla, yargılandığı davada 31 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Tahşiyeciler Grubu davasında televizyondaki yayınlanan bir dizideki ifadeler gerekçe gösterilmişti.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com