Cezaevinde kanserden vefat eden polisin kızı: ‘Babama niye acımadınız?’

Cezaevinde kansere yakalanan ve 4. evreye kadar da tahliye edilmediği için vefat eden KHK’lı polis memuru Abdulvahit Tunçay’ın kızı Fatma Türkan Tunçay: “Sokakta kedi köpeğe araba vuruyor ona bile acıyıp hastaneye götürüyorsunuz benim babama niye acımadınız, benim babama niye merhamet etmediniz?”

KRONOS 04 Mayıs 2021 GÜNDEM

Tekirdağ Kapalı Cezaevi’nde kansere yakalanan ve durumu ağırlaşana kadar tahliye edilmeyen eski polis memuru Abdulvahit Tunçay, hayatını kaybetmiş, memleketi Beypazarı’nda toprağa verilmişti. Tunçay’ın kızı Fatma Türkan Tunçay, sosyal medyada babasına yaşatılanlara isyan etti. 8 yaşındaki küçük kardeşinin babasının öldüğüne inanmadığını ve mezarını kazımaya çalıştığını söyledi.

https://twitter.com/wturkan1/status/1389405849513304071?s=20

“KHK’lı polis memuru babam Abdulvahit Tunçay 4. evre pankreas kanseriydi, dilekçe yazdı 30’dan fazla” diyen Tunçay, “Hastaneye götürmediler, tahliye etmediler, vefat etti. Uykularınız kaçsın, 8 yaşında kardeşim yetim kaldı, uykularınız kaçsın” ifadesini kullandı.

“8 YAŞINDAKİ KARDEŞİM TOPRAĞI KAZDI TIRNAKLARIYLA…”

Üç kız kardeş yetim kaldıklarını ve 8 yaşındaki kardeşinin babasının öldüğüne inanmadığını kaydeden Fatma Türkan Tunçay, “8 yaşındaki kardeşim hala babamın öldüğüne inanmıyor. Toprağı kazdı tırnaklarıyla ‘babam ölmedi onu ordan çıkarıcam’ diyor. 8 yaşındaki bir kız çocuğuna bu tramvayı yaşatmaya hakkınız yo. Babama zamanında müdahale etseydiniz şuan bu durumda olmazdık” ifadelerini kullandı.

“TAHLİYE ETMEDİLER, ÖLÜME TERK ETTİLER”

Babasının polis memuru olarak 29 yıl vatana millete hizmet ettiğini kaydeden Tunçay, “Bu muameleyi hak etmedi, suçu yoktu. Cezaevine konuldu 4. evre pankreas kanseri oldu, tahliye etmediler, ölüme terk ettiler. 3 tane kız çocuğunu yetim koydunuz, bizim hakkımız sizden çıksın” dedi.

“EMEKLEYEREK TUVALET İHTİYACINI GİDERMİŞ CEZAEVİNİN HASTANESİNDE”

Fatma Türkan Tunçay’ın paylaşımları şöyle:

“Babam ağırlar içindeydi yürüyemiyordu, emekleyerek tuvalet ihtiyacını gidermiş cezaevinin hastanesinde. Yatak dahi vermemişler, sandalyenin üstünde aylarca o hasta haliyle oturmuş. Yerde yatırmışlar ayakta duramayan babamıza yemek yemesi için masa bile vermemişler hastanede.”

https://twitter.com/wturkan1/status/1389399927843917826?s=20

“BABAMA NİYE ACIMADINIZ?”

“Sokakta kedi köpeğe araba vuruyor ona bile acıyıp hastaneye götürüyorsunuz, benim babama niye acımadınız? Üç tane kızı var, benim babama niye merhamet etmediniz?”

“SENİN KIZIN OLMAK GURUR VERİCİ”

“Senin kızın olmak gurur verici babam. Gurur duyuyorum seninle. Senin gibi güçlü, ailesine düşkün dürüst birinin kızı olmak gurur verici. ‘Sizin babanız vatan haini’ diyorlar onu diyenler bile senin kadar vatanını milletini sevemez buna çok eminim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com