‘Cezaevlerinde işkence yok’ diyen Bozdağ’a tepki: 4 ayda 24 kişi ihlaller sonucu öldü

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, "cezaevlerinde işkence yoktur" diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a tepki göstererek, "Cezaevlerinde son 4 aydır 24 kişinin ihlaller sonucu öldüğü Bakan mı bunu söylüyor? El insaf! Silivri 5'de ölen Ferhan Yılmaz için doğru konuş önce! "dedi.

KRONOS 21 Nisan 2022 GÜNDEM

HDH Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Hakimevi’nde Adalet Bakanlığı personeliyle bir araya geldiği iftar programında cezaevlerinedeki işkence iddialarıyla abartma, gerçek dışı olduğunu söyledi.

Bakan Bozdağ, cezaevlerindeki işkence iddialarıyla ilgili haberleri şu ifadeleri kullandı: “Cezaevlerine yönelik iddiaların tamamına yakını abartma, çarpıtma ve kurgu. Altını çizerek söylüyorum, Türkiye cezaevlerinde işkence, kötü muamele yoktur. İşkence ve kötü muameleye sıfır toleransla yaklaşılmaktadır. Bu konuda gelen hiçbir iddia açıkta bırakılmamıştır. Her iddia incelenmiş, değerlendirilmiş ve bunlarla ilgili tahkikatlar yapılmıştır. Ulusal denetim, ülke içinde, ülke dışı denetimlere bizim cezaevlerimiz sonuna kadar açıktır.”


Bakan’ın bu açıklamasına cezaevlerindeki gelişeleri çok yakından takip eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tepki gösterdi. Gergerlioğlu “Hadi ordan! Soru önergelerimize cevap ver(e)meyen, ha bire yalan açıklamalar yapan, CPT raporlarını engellemeye çalışan, cezaevlerinde son 4 aydır 24 kişinin ihlaller sonucu öldüğü Bakan mı bunu söylüyor? El insaf! Silivri 5’de ölen Ferhan Yılmaz için doğru konuş önce!” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com