CHP üç isim hakkında 4 ayrı suçtan dava açılmasını istedi: İftira attılar

CHP, Engin Özkoç ve Tuncay Özkan'ın CHP'li belediyeler üzerinden kişisel rant elde ettiği iddialarını gündeme getiren Tanju Özcan, Serdar Aksoy ve Mahmut Övür hakkında suç duyurusunda bulundu. Parti üç isim hakkında 4 ayrı suçtan dava açılmasını istedi.

KRONOS 04 Ekim 2023 GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın bir asansör firması üzerinden CHP’li belediyelerde kişisel rant elde ettikleri iddialarını ‘iftira’ olarak nitelendirerek, üç isim (CHP’den ihraç edilmiş olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den ihraç edilen eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile Sabah Gazetesi köşe yazarı Mahmut Övür) hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mahmut Övür


“HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK”
CHP, söz konusu isimlerin “yolsuz ilişkiler içinde bulunduğu algısı yaratmaya çalıştığını” belirterek; Özcan, Aksoy ve Övür hakkında “İftira”, “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçları üzerinden soruşturma başlatılması ve kamu davası açılmasını talep etti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com