CHP’den AKP’ye: İsrail’le ticareti kısıtlama kararını takip edeceğiz

AKP heyetinin bayram dolayısıyla CHP'yi ziyaretinde İsrail ile ticaret gündeme geldi. CHP'li Nazlıaka, “Gazze’yi bombalayan uçakların yakıtının bir kısmı Türkiye’den sağlandı. Kısıtlama geç olmak üzere yine de yerinde bir karar oldu, o yüzden kararı takip edeceğiz” dedi.

KRONOS 11 Nisan 2024 GÜNDEM

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri yapılıyor. CHP’yi ilk olarak AKP heyeti ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 54 ürün grubunda İsrail ile ticaret kısıtlamasına gitmesi kararını gündeme getirdi.

‘KISITLAMA KARARINI TAKİP EDECEĞİZ’  

Nazlıaka, “Bu karar geç de olsa olumlu bir karar olmuştur. Gazze’yi bombalayan uçakların yakıtının bir kısmı Türkiye’den sağlandı ama geç olmak üzere yine de yerinde bir karar oldu. Ters kelepçe ile gözaltına alınan kız kardeşlerimizin de ne kadar doğru bir eylem sergiledikleri doğrulanmış oldu. Biz her zaman ‘İsrail ile ticaret Filistin’e ihanettir’ dedik. Bu yüzden kısıtlı olan bu kararı takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKP MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Hasan Sert, Nazlıaka’nın bu sözlerine karşılık “Filistin ile yaptığımız ticaret İsrail ile yapılmış gibi görünüyor. Çünkü tüm izinler İsrail üzerinden oluyor. Dolayısıyla bunu ayıralım” dedi.

CHP’Lİ NAZLIAKA: BAŞTA FİLİSTİN OLMAK ÜZERE… 

Sözlerine Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başlayan Nazlıaka, “Küslerin barıştığı, uzaktakilerin birleştiği günlerdir bayram günleri. Dolayısıyla bugün tüm dünyaya başta Filistin olmak üzere adalet, barış ve kardeşlik duygusunun yükseldiği günler diliyoruz” dedi.

Bayramın gerçek anlamda keyfini çıkaramayan yurttaşlar bulunduğunu ifade eden Nazlıaka, “Parti ayırt etmeksizin yurttaşların sorunlarını çözmek için uğraşacağız. Geleceksizlik kaygısı yaşayan gençlerin, şiddet sarmalındaki kadınların, kepenk indiren esnafımızın, çocuğuna bayramlık alamayan ailelerin ve tüm yurttaşlarımızın bir sonraki bayramı rahat yaşaması için çabalayacağız” diye konuştu.

AKP’li SERT: ABD’DE DE EVSİZLER VAR AMA AMERİKA BATMIYOR

AKP MKYK Üyesi Hasan Sert de “Yeni bir seçim döneminden geçtik. Demokratik kurallar içerisinde geçen seçimin sonuçlarının hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Tüm dünyanın ve Türkiye’nin pandemiden başlayarak zor günlerden geçtiğini ifade eden Sert, “Halkımızı daha rahat, daha kaliteli yaşam standartlarına götürmek zorundayız. İyi örnekleri görmemiz lazım. Amerika’da da evsizler var ama bu, Amerika batıyor anlamı taşımaz” şeklinde konuştu.


‘TÜRKİYE’YE KIRMIZI ÇOK YAKIŞTI’ 

Aylin Nazlıaka ziyaretin sonunda “Kırmızılar içinde bir bayram olsun. Türkiye’ye kırmızı çok yakıştı” ifadelerini kullandı. CHP ve AKP heyetleri birlikte fotoğraf çektirdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com