CHP’den emekliler için kanun teklifi: Bayram ikramiyeleri arttırılsın  

CHP Milletvekili Gürer, emeklilere verilecek 3 bin TL'lik bayram ikramiyesinin asgari ücret tutarında olması için kanun teklifi verdi: Bayram ikramiyesiyle 3 kilo pirzola alınıyor. Kurbanlık koyun alınabilmesi için ikramiye asgari ücret kadar olmalıdır. Bayramda olsun emeklinin yüzünü güldürün.

KRONOS 26 Nisan 2024 GÜNDEM

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kurban Bayramı öncesi emeklilere verilecek 3 bin TL tutarındaki bayram ikramiyesinin arttırılması için Meclis Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.

Gürer, emeklilerin bayram ikramiyesinin ekonomik kriz ortamında çok düşük kaldığını, Kurban Bayramı’nda olsun emeklilerin rahat bir bayram geçirmeleri için ikramiyenin asgari ücret tutarında olması gerektiğini söyledi.

Gürer, ”Bayram ikramiyesi ile 3 kilo pirzola alınıyor. Kurbanlık koyun alınabilmesi için bayram ikramiyesi asgari ücret olmalıdır. Bayramda olsun emekli yüzünü güldürün” diye konuştu. Gürer, şunları kaydetti:


‘AKP, EKONOMİK KRİZİN FATURASINI EMEKLİLERE KESTİ’ 

“Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ortamı, enflasyonun yükselmesi ve alım gücünün düşmesi gibi etkilerle özellikle emeklileri olumsuz yönde etkilemiştir. AKP iktidarı döneminde, emeklilerin ihtiyaçları sürekli göz ardı edilmiş, emekli maaşlarındaki artış ile enflasyon artışı arasındaki makas giderek açılmış ve bu durum emeklilerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarını zorlaştırmıştır.

Fiyatların artmasıyla birlikte emekli maaşlarının yetersiz kalması, emeklilerin geçim sıkıntısı yaşamasına neden olmuştur. Dolayısıyla, AKP iktidarı ekonomik krizin faturasını özellikle dar gelirli vatandaşlar ve bu kesimin çoğunluğunu oluşturan emeklilere kesmiştir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com