‘CHP’li belediyeler için İçişleri Bakanlığı’nda ayrı birim oluşturuldu’ iddiası

CHP'li Torun AKP iktidarının “tetikçi müfettişler” aracılığı ile CHP’li belediyelerde sahte belgeler düzenlenmek istendiğini belirtti ve İçişleri Bakanlığı’nda konuya ilişkin “ayrı bir birim” kurulduğunu iddia etti.

KRONOS 01 Ocak 2022 GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) “terör teftişi” başlatılmasıyla ilgili CHP’den dikkat çekici bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, teftişin sadece İstanbul’la sınırlı kalmayacağını kaydederek, İçişleri Bakanlığı bünyesinde bu amaçla bir birim oluşturulduğu iddiasını gündeme getirdi.

Cumhuriyet’e konuşan Seyit Torun, İBB’ye yapılan “terör teftişi” sonrası belediyelerine polis baskınında yapılacaklarla ilgili bir yazı göndereceklerini belirterek “Görünen o ki bunlar sadece İstanbul’la kalmayacaklar” dedi.

‘TEDBİR AMAÇLI BELEDİYELERİMİZİ BİLGİLENDİRİYORUZ’

“İçişleri Bakanlığı’nda bir birim oluşturulduğu ve belediyelerimizle ilgili dosya tanzim edildiği, hatta tetikçi müfettişler gönderilerek bir şekilde sahte de olsa belgeler üretilip belediyelerimizin üzerine gidileceği söyleniyor” diyen Torun, “Biz de onların bu gayri hukuki yapılarına karşı tedbir amaçlı belediyelerimizi bilgilendiriyoruz” ifadesini kullandı.


 

‘YILBAŞINDANSONRA BU İŞLER ARATACAK’

Bakanlığın “tetikçi müfettiş” gönderdiğini söyleyen Torun, “‘Git bana belge bul, ne yaparsan yap’ diyorlar. Yılbaşından sonra bu işler artacak” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İddialar doğruysa İmamoğlu görevden alınmalı” açıklamasına da değinen Torun, “AKP’nin söylemediğini Bahçeli o kirli dille söylemeye çalışıyor. İktidarın öyle bir payandası olmuş ki toplumda hiçbir karşılığı yok” yorumunu yaptı. Bir kayyum endişeleri olmadığını söyleyen Torun, “Kayyum terör örgütüyle ilişkiliyseniz atanır. Bizde onlara yedirilecek belediye başkanı yok” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com