CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan, Türk Ocakları’na katılmış

26 Temmuz'da CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türk Ocakları'na katıldığını duyurdu. Özcan, "Gerçek bir Türk milliyetçisiyim" açıklamasında bulundu.

KRONOS 10 Kasım 2023 GÜNDEM

Kesin ihraç istemi ile Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen ve 26 Temmuz’da CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türk Ocakları’na üye olduğunu duyurdu.

Özcan makamında kendisini ziyaret eden Türk Ocakları yöneticileriyle videosunu paylaştığı mesajında “Bugün gerçek bir Türk Milliyetçisi ve samimi bir Cumhuriyet çocuğu olarak, Türk Ocakları’na üye olduğumu kamuoyuna saygı ile duyuruyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?
CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında kesin çıkarma cezası vermişti. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Yüksek Disiplin Kurulu’nun 26.07.2023 tarihli toplantısında, Tanju Özcan hakkında CHP Tüzüğünün 68. Maddesi 1- a) ve 1- b) fıkraları uyarınca KESİN ÇIKARMA CEZASI verilmiştir.”

“ADALET VE DEĞİŞİM” YÜRÜYÜŞÜ
Son dönemde Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Özcan, kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Özcan sonrasında ise Bolu’dan Ankara’ya “Adalet ve Değişim” sloganı ile bir yürüyüş gerçekleştirmişti.


Yürüyüşünü CHP Genel Merkezi önünde tamamlayan Özcan, Kılıçdaroğlu’na “istifa” çağrısında bulunmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com