CHP’den sahte belge üreten Mahir Ünal hakkında suç duyurusu

CHP’li Mücahit Avcı, “CHPnet” adı verilen ve resmi olarak parti içi iletişim ve duyuruların paylaşıldığı sistemde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve ailesine yönelik talimatlar verdiği iddiasıyla sahte belge paylaşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal hakkında suç duyurusunda bulundu.

KRONOS 18 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – CHP’li Mücahit Avcı, ‘CHPnet’ isimli parti içi haberleşmenin yapıldığı sistemde AKP’lilere yönelik itibar suikastı yapıldığını iddia eden AKP Medya ve Tanıtım Birimi Başkanı Mahir Ünal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mahir Ünal, geçen günlerde Twitter’ın AKP bağlantılı binlerce hesabı kapatmasının ardından, “CHPnet adı altında kapalı devre bir sistem üzerinden sosyal ağlardan nöbet usülü itibar suikasti yapanlar kurdukları linç mekanizmaları ile her türlü dezenformasyonu gerçekleştirenler Twitter’ın ilgi alanına girmiyor. Raporu hazırlayanların kimliği bu durumu açıklıyor” paylaşımında bulunmuştu. Ünal CHP’liler bu program üzerinden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve ailesi hedef alınması için mesaj yayınladığını öne sürmüştü.

“SUSARAK KUMPASIN ÜZERİNİ ÖRTEMEZSİNİZ” 

Ancak, CHP’li Mücahit Avcı, Ünal’ın paylaştığı görselin sahte olduğunu açıkladı. Mahir Ünal’ın sahte belge üreterek kendisini hedef gösterdiğini belirten Avcı, “Bu süreçte belgenin sahte olduğunu açıkladık, bugün de hakkında suç duyurusunda bulunduk. Haklı olan birisi neden susar? Susarak bu kumpasın üzerini örtemezsin!” dedi.

Avcı, Ünal’in paylaştığı belge ile gerçeğini karşılaştırarak yaptığı paylaşımda ise “Mahir Ünal ve güdümündeki operasyon ekibi tarafından oluşturulan görselin gerçeği yansıtmadığını ispat eden karşılaştırmalar da şu şekildedir. Ayrıca CHPnete ait log kayıtları da sistemlerimizde mevcuttur. Bu açıkça ve alçakça kurulmuş bir kumpastır” ifadelerini kullandı.

“GÖRSELLER MONTAJLANMIŞ”

Mücahit Avcı’nın avukatı, CHP İstanbul Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Emre Telci’nin suç duyurusunda belirttiği ifadeler de şu şekilde:

“Belirtmek gerekir ki; şüphelinin atmış olduğu tweet ekindeki görseller sahtedir, montajlanmıştır. Bilindiği üzere, chpnet sistemi, CHP’nin resmi olarak kullandığı ve geliştirdiği bir sistemdir. Bu sistemde yayınlanan veriler, bu verileri işleyenlerce doğru olarak kabul edilen bilgiler bütününden oluşmaktadır. Çağımız teknolojisinde artık fiziki evrak kullanılmadığından, sanal dünyada işlenen bu verilerin gerçekliği tartışılmamaktadır.

“HEDEF GÖSTERDİ”

Olayımızda da şüpheli şahıs, bu verilerin CHP’nin resmi sisteminde yayınlandığından hareketle müvekkilimi itham etmiş ve de hedef göstermiştir. Oysa yayınlanan görüntüler sahte olup, sahtecilik suçu oluşmuştur. Şüphelinin müvekkilime yönelik iddiası ile orantılı olarak sahtecilik suçundan yargılanması gerekmektedir. Her ne kadar belge terimi, yazılı olarak anlaşılsa da, kanun koyucu bu hususu net bir şekilde tanımlamamış, uygulamanın önünü açık bırakmıştır. Nitekim kullanmış olduğumuz UYAP sistemi ve benzeri birçok sistemde artık evraklar elektronik olarak imzalanmakta olup, belge hüviyetini havidirler. Olayımızda da böyle bir durum var olup, şüphelinin iddiası gerçek olsaydı müvekkilim nasıl sorumlu tutulacak idiyse, sahteliğinden de şüphelinin aynı oranda sorumlu tutulması gerekmektedir. Sonuç olarak hukuki değerlendirme Sayın Savcılığınızın takdirinde olup, özel belgede sahtecilik suçundan dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com