CHP’den ‘TRT’ başvurusu: ’81 saniye müsait zamanı yok’

CHP'li Bulut, Özgür Özel ile CHP'li adaylara yer vermeyen TRT hakkında YSK ve RTÜK'e şikayette bulunduklarını açıkladı: 15 Şubat’ta reklam filmimizi parasıyla yayınlatmak için başvurduk. TRT bizi 3 hafta boyunca oyaladı. 3 haftanın sonunda gelen yanıt, ‘Mart ayında müsait günümüz yok’ oldu.

KRONOS 09 Mart 2024 GÜNDEM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yaptığı yazılı açıklamada, ekranlarında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ve belediye başkan adaylarına yer vermeyen TRT’yi, RTÜK ve YSK’ye şikayet ettiklerini, savcılığa da TRT yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

‘TARİHE NOT DÜŞMEK İÇİN…’

ANKA’nın haberine göre Bulut, ”Tarafsız ve özerk olması gereken TRT, AKP’nin borazanı haline geldi. Seçim sürecinde iktidarın sözcülüğüne soyunan TRT’nin tarafgir, ayrımcı yayınları ve adaletsizlikleri iyice ayyuka çıktı. Seçim adaletsizliğini görmezden gelen YSK ve RTÜK’ün harekete geçeceğine dair en ufak bir inancımız yok. Sadece bu demokrasi ayıbını, bu hukuk tanımazlığı tarihe not düşmek için şikâyet dilekçesi verdik. Çünkü ülkede hukuk yok, adalet yok. Bütün kurumlar çürüdü, çürüyor” dedi.

‘YSK, RTÜK ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR’  

TRT’nin göz göre göre suç işlerken, YSK ve RTÜK’ün “ölü taklidi” yaptığını ifade eden Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İktidarı hedef alan en küçük bir eleştiri RTÜK’ün radarına takılıyor. RTÜK, düşünce ve ifade özgürlüğü sınırları içinde kalan yorum ve değerlendirmeler nedeniyle muhalif kanallara ceza yağdırıyor, ancak tarafgirliği ayyuka çıkan TRT’yi görmezden geliyor. YSK, kendi kararlarını çiğneyen TRT için kılını bile kıpırdatmıyor. YSK de RTÜK de ölü taklidi yapıyor. Sarayın koruma kalkanının altına sığınan TRT yönetimi de suç işlediğini bile bile muhalefeti, milletin bir kesimini yok sayıyor. TRT’nin yaptıklarına göz yuman bütün kurumlar zincirleme şekilde görev suçu işliyor.”


‘TRT’NİN 81 SANİYE MÜSAİT ZAMANI YOK’

15 Şubat’ta reklam filmlerinin gösterilmesi için TRT’ye başvurduklarını belirten Bulut, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“15 Şubat’ta reklam filmimizi parasıyla yayınlatmak için başvurduk. TRT bizi 3 hafta boyunca ‘Hukuk birimimiz tarafından inceleniyor’ diye oyaladı. 3 haftanın sonunda TRT’den bize gelen yanıt, ‘Mart ayında müsait günümüz yok’ oldu. 1 dakika 60 saniye, 1 saat 3 bin 600 saniye, 24 saat 86 bin 400 saniye, 1 ay 2 milyon 622 bin 600 saniye ama TRT’nin mart ayı boyunca partimizin reklam filmini yayınlayacak 81 saniye müsait zamanı yok.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com