CHP’li Adıgüzel: Anlaşılan Mahir Ünal, trollük görevini kendi üstlenmiş

AKP'li Mahir Ünal'ın, CHP'li Mücahit Avcı'yı hedef alan paylaşımına CHP'li Canan Kaftancıoğlu ve Onursal Adıgüzel'den tepki geldi. Ünal'ın paylaştığı görselin fotomontajla üretilmiş sahte bir görsel olduğunu söyleyen Adıgüzel, Ünal hakkında hukuki süreç başlatılacağını duyurdu.

KRONOS 13 Haziran 2020 GÜNDEM

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal’ın, Twitter tarafından trol hesapların kapatmasının ardından yine Twitter’da CHP’li Mücahit Avcı’yı hedef alan paylaşımına Canan Kaftancıoğlu tepki gösterdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ünal’a verdiği yanıtta, “Hahayt! Baş troll olmuş demek isterdim ama sazanlık seviyesine takılmış,” dedi.

Twitter, Türkiye’den 7 bin 340 hesabı manipülasyonu engelleme politikalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle kapattığını açıkladı. Twitter, bu hesapların AKP’nin gençlik faaliyetleri ile bağlantılı olduğunun tespit edildiğini bildirdi. Karara Twitter üzerinden tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal CHP’ye ait CHP.net üzerinden itibar suikasti yapıldığını ve Twitter’ın bununla ilgili harekete geçmediğini öne sürdü.

Ünal, iddialarını “CHPnet”adı altında kapalı devre bir sistem üzerinden sosyal ağlardan nöbet usülü itibar suikasti yapanlar kurdukları linç mekanizmaları ile hertürlü dezenformasyonu gerçekleştirenler Twitter’ın ilgi alanına girmiyor.Raporu hazırlayanların kimliği bu durumu açıklıyor” sözleriyle sıraladı.

ÜNAL’IN PAYLAŞTIĞI GÖRSEL SAHTE ÇIKTI

Ünal’ın yaptığı paylaşımda kullandığı görsel ve bilgilere  CHP’den yalanlama geldi. Ünal’ın kullandığı görselin sahte olduğunu açıklayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ünal’a verdiği yanıtta, “Hahayt! Baş troll olmuş demek isterdim ama sazanlık seviyesine takılmış. CHPnet görselini yapanlar iyi keklemişler arkadaşı, yeşil top beyinde hipoksemiye yol açıyor anlaşılan:) Şaka gibi, hatta şaka:)) Çok güldüm ne diyeyim.” dedi.

“ANLAŞILAN TROLLÜK GÖREVİNİ KENDİ ÜSTNELMİŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de yaptığı paylaşımda görselin montaj olduğunu açıkladı. Adıgüzel, “Twitter tarafından troll hesapları kapatılan Mahir Ünal, anlaşılan trollük görevini kendi üstlenmiş. Montaj fotoğraflarla CHP’ye ve üyemiz Mücahit Avcı’ya itibar suikasti kuran Mahir Ünal’ı, CHP’den özür dilemeye davet ediyoruz. Bu düpedüz yalandır, iftiradır, utanmazlıktır!” açıklamasını yaptı.

ÜNAL HAKKINDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILIYOR

Twitter’de AKP’li Ünal’ın yaptığı paylaşımı yalanlayan Adıgüzel şu açıklamayı yaptı:

“Partimizin CHPnet sisteminde üyelerimizin bahse konu görüntüdeki gibi duyuru yayınlama yetkisi olmadığı gibi, tüm hareketlerinin de log kayıtları tutulmaktadır. Orijinal görüntüye de bakıldığında Mahir Ünal’ın paylaşımı amatörce hazırlanmış bir montajdan ibarettir!

CHPnet sisteminden alındığı iddia edilen görüntünün orijinali şu şekildedir. Sahtekarlığı tüm dünyaya ifşa edilen Mahir Ünal yüzü dahi kızarmadan CHP’ye saldırarak kendi pis işlerini gizlemeye çalışmaktadır. Mahir Ünal hakkında hukuki tüm süreçleri de başlatacağımızı duyururuz.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com