CHP’li Başarır: 3 bin TL’lik emekli ikramiyesi tam bir utanç tablosudur

3 bin liralık emekli bayram ikramiyesini eleştiren CHP'li Başarır, "Açlık sınırı 22 bin lira, en düşük emekli maaşı 10 bin lira, emekli ikramiyesi 3 bin lira. Utanç verici bir tablodur bu" dedi.

KRONOS 22 Şubat 2024 GÜNDEM

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, 2 bin lirayken 3 bin lira yapılan emekli bayram ikramiyesine ilişkin Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

“Fark bin lira. Çocuğuna, torununa bu bin liralık farkla emekli bayramda kıyafet, ayakkabı, pantolon alabilir mi? Alamaz” diyen Başarır, iktidarın ekonomi politikalarının ülkeyi ve ekonomiyi bu hale getirdiğini söyledi.

ALMANYA’DA 1700, TÜRKİYE’DE 298 EURO

Türkiye ve Almanya’daki emeklilerin ekonomik koşullarını karşılaştıran Başarır, Almanya’daki bir emeklinin maaşı 1700 euroyken, Türkiye’deki en düşük emekli maaşının 298 euroya denk geldiğine işaret etti.


Başarır, “CHP olarak en azından asgari ücret kadar, 17 bin 2 lira bayram ikramiyesi verilmesini istedik. Çok şey istemedik. Açlık sınırı 22 bin lira, en düşük emekli maaşı 10 bin lira, emekli ikramiyesi 3 bin lira. Utanç verici bir tablodur bu” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com