CHP’li Emir’den AKP’li Zengin’e destek: İfade hürriyetinden yana olmak bize düştü

CHP'li Murat Emir, 6284 sayılı yasayı savunduğu için partisinde hedef haline gelen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e destek çıkarak, "Bir kez 6284 ile ilgili konuştu, mahallesinden linç yiyor. Oh olsun demiyoruz! Özlem Zengin’in ifade hürriyetinden yana olmak yine bize düştü" dedi.

KRONOS 19 Mart 2023 GÜNDEM

Özlem Zengin, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun çıplak arama iddialarına verdiği cevapla gündeme gelmişti.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 6284 sayısı yasa ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı linç edilen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e destek çıktı.

Emir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Özlem Zengin’in OHAL ile insan hakları çiğnenirken, ülke adeta açık hava hapishanesine dönüşürken, her yerden pislik ve kayırmacılık akarken konuşmadığına işaret ederek, “Bir kez 6284 ile ilgili konuştu, mahallesinden linç yiyor. Oh olsun demiyoruz! Özlem Zengin’in ifade hürriyetinden yana olmak yine bize düştü” dedi.

Emir’in paylaşımı şöyle:

“OHAL ile insan hakları çiğnenirken, ülke adete açık hava hapishanesine dönüşürken, her yerden pislik ve kayırmacılık akarken konuşmadı. Bir kez 6284 ile ilgili konuştu, mahallesinden linç yiyor. Oh olsun demiyoruz! Özlem Zengin’in ifade hürriyetinden yana olmak yine bize düştü.”


YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN ÖNERİSİNE İTİRAZ ETTİ

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Cumhur İttifakı’na katılmak için öne sürdüğü 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık ve AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’den gelen itirazlar parti tabanında rahatsızlığa yol açmıştı. Her iki isme yönelik özellikle sosyal medyada başlayan eleştiriler, tehdit boyutuna vardı.

İktidara yakınlığı ile bilinen A Haber’de konuya ilişkin konuşan Özlem Zengin, hedef haline getirildiğini öne sürerek, telefonuna yüzlerce tehdit mesajı geldiğini söyledi.

Ailenin korunması ya da kadına şiddete yönelik açıklamaları nedeniyle yalnız bırakıldığını söyleyen Zengin, “Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com