CHP’li Erdoğdu ile AKP’li Çelik arasında ‘yargılama’ polemiği

CHP'li Erdoğdu'nun 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimle indirildikten sonra vatana ihanetle yargılanması için çalışacağıma" sözlerine AKP Sözcüscü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor" şeklinde cevap verdi.

KRONOS 05 Mayıs 2021 GÜNDEM

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Sabah-ATV grubundan muhabirlerin kadın arkadaşlarını arandığını ve kendisiyle ilişkisinin olup olmadığının sorulduğunu belirterek, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim” dedi.

Erdoğan, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış… Sayın Recep Tayyip Erdoğan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim… Şunu iyi bilin… Ben özel hayatım dolayısıyla sadece eşime hesap veririm… Benim eşim de bu mücadelenin bedelini bilerek bu mücadeleye girmeme izin verdi… Sizin şantajlarınıza boyun eğeceğimizi sanıyorsanız… Bunu zaman size gösterecek…” ifadesini kullandı.

Kavgada yiğit olunmasını isteyen Erdoğdu, şöyle devam etti: “Fotoğraflarım ve görüntülerim varmış… Bunlarla tehdit ediyorlarmış… Elinizde ne varsa yayınlamazsanız şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız… Ben sizinle savaştayım… Bu savaşta benim dışımda masum birini üzerseniz mesele benim adıma kişiselleşir… Kavgada yiğit olun…”

‘BENİM EN BÜŞÜK KORKUM SİZİN GİBİ OLMAK’

Erdoğdu, korkması gereken kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade ederek, “Sizin yerinizde olsam ne hapisten ne de başka bir şeyden korkardım… Benim büyük korkum hesap veremeyen, hesap veremediği için zulüm eden biri olmaktır… Siz olmaktır… Bu yüzden benim en büyük korkum sizin gibi olmak…

Erdoğan’ın kurduğu yolsuz, adaletsiz ve vicdansız düzenin aparatlarıyla her gün çatışdığını ifade eden Erdoğdu, şöyle devam etti:  “Telefonlarım dinleniyor… Evim izleniyor… Takip ediliyorum… Taciz ediliyorum… Tehdit ediliyorum… İftiralar atılıyor… Bunu sadece ben yaşamıyorum… Bu zulmü yüz binlerce insan yaşıyor… On binlerce insan sizin işlediğiniz suçlar dolayısıyla hapislerde çürüdü… Çürümeye devam ediyor… Milyonlarca insan bu suçlarınızın mağduru olma korkusuyla yaşıyor…”

‘İŞLEDİĞİNİZ SUÇLARIN MİLYONLARCA MAĞDURU VAR’

Erdoğan’ın milyonlarca mağduru olan canavar düzeni kurduğunu kaydeden Erdoğdu, paylaşımına şöyle devam etti: “Sayın Recep Tayyip Erdoğan kurduğunuz suç örgütünün aparatlarıyla uğraşmanın faydası yok… Gerçeği saklamanın da bir faydası da yok… Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… İşlediğiniz suçların milyonlarca mağduru var… Milli çıkarlarımız sizin şaibeli servetinize kurban oldu… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın…

‘YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM’

Erdoğdu, Erdoğan’ın seçimle indirildikten sonra vatana ihanetle yargılanması için var gücüyle çalışacağını vurgulayarak, “Yargılanmaya başladığınız günde savunma hakkınız engellenmesin ve hukuk içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım… Son söz… Ben sizin iftiralarınızla baş edemedim bu bana dert oldu… Ben de size boyun eğmedim bu da size dert olsun… HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA… YÜCE DİVANDA GÖRÜŞMEK ÜZERE… HODRİ MEYDAN…” ifadesini kullandı.

ÖMER ÇELİK’TEN CEVAP

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğdu’nun “Sayın Erdoğan sizi seçimle indirdikten sonra vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım” sözlerinin, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin ardından dönemin hükümet yetkililerinin yargılandığı Yassıada yargılamalarının yapanların zihniyetini anımsattığını savundu.

Erdoğdu’nun kendisine siyasi şantajda bulunulduğu yönündeki açıklamasına tepki göstererek, “Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip şikayetçi olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor. Bu dil, millet düşmanı bir dildir. Sn Cumhurbaşkanımız, milletimizin gönül divanında yerini almıştır. Yassıada zihniyetinin tehditlerinin milletimiz nezdinde bir karşılığı yoktur. Bu zihniyetle mücadele etmeye en kararlı şekilde devam edeceğiz. Bunlara sessiz kalmak millete ihanettir.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com